Dennis Lloyd już 16 listopada wystąpi w warszawskim miejscu Drukarnia. Sprzedaż biletów ruszyła kilka dni temu, a już dzisiaj koncert jest całkowicie wyprzedany! Dennis Lloyd to pochodzący z Izraela piosenkarz, autor tekstów, producent i multiinstrumentalista. Artysta przekracza granice kultury i gatunku muzyką, która z natury rezonuje na całym świecie.

Jego hit „Nevermind” stał się globalnym fenomenem – został odsłuchany ponad miliard razy, pokrył się platyną w ośmiu krajach oraz uplasował się na 3. miejscu na listach alternatywnych stacji radiowych w USA. Geniusz jego muzyki tkwi w jej niemal tajemniczej wszechstronności – przenika różne gatunki i cechuje się złożonością emocjonalną , a jednocześnie pozostaje minimalistyczna.


Wygrzewając się w cichej przestrzeni jednopokojowego mieszkania w Bangkoku bez dostępu do Wi-fi, tylko ze swoimi instrumentami, laptopem i mikrofonem Dennis spędził rok na tworzeniu muzyki. W tym czasie skomponował i nagrał około 40 utworów, w tym utwór „Nevermind”. Po opublikowaniu nagrania w 2016 roku zaczął zyskiwać popularność na Spotify, osiągając ostatecznie 17. pozycję na liście przebojów.

W lutym 2019 roku Dennis wydał kolejny singiel „Never Go Back”, który jest bezpośrednią kontynuacją „Nevermind”. Słuchalność „Never Go Back” przerosła sukces jego poprzednika „Nevermind”. Utwór „Never Go Back” pojawił się na jego debiutanckiej EPce „Exident”, która opowiada pełną historię relacji Dennisa z jego byłą dziewczyną. EPka „Excident” została odsłuchana ponad 150 milionów razy, a singiel „Never Go Back” znalazł się na listach przebojów w wielu krajach, w tym w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Austrii i na 1. miejscu w Izraelu.


Dennis promował swoją debiutancką EPkę podczas już drugiej wyprzedanej trasy koncertowej Never Go Back Tour, podczas której wystąpił w 25 miastach Ameryki Północnej i Australii. Liczba jego występów, szczególnie w Tel Avivie, znacząco rośnie. W 2017 roku grał w klubach, które mieściły do 250 osób, a do 2018 roku Dennis zapełniał wyprzedawał koncerty w miejscach dla 2,5 tysiąca osób w ciągu kilku minut. Dennis przygotowuje się obecnie do swojej drugiej trasy koncertowej po Europie, gdzie planuje zatrzymać się w ponad 20 europejskich miastach.