Artystka kończy spekulacje, ogłaszając szczegóły swojego bardzo oczekiwanego drugiego albumu. Zatytułowany „MAGDALENE” zostanie wydany 25 października nakładem Young Turks. Album jest kontynuacją świetnie przyjętego debiutu, płyty „LP1” (2014, Young Turks), która była nominowana do nagród Brit Award oraz Mercury Prize.

„MAGDALENE” (stworzony w okresie, gdy jej zaufanie zostało podważone po złamanym sercu i operacji laparoskopowej) to brzmienie rekonfiguracji FKA twigs – emocjonalnej i fizycznej. Jak śpiewa w „Mary Magdalene”, utworze z „MAGDALENE”, który otwierał jej wysoko cenione, wyprzedane koncerty na początku roku:

„Kobiecy czas / kobieca praca / kobiecy czas do korzystania / ona musi postawić przede wszystkim na siebie”.

„MAGDALENE” jest produkowany przez FKA Twigs i – podobnie jak było to w przypadku „LP1” – proces nagrywania był kierowany przez nią na każdym etapie. Całość zarejestrowano między Londynem, Nowym Jorkiem i Los Angeles w ciągu ostatnich trzech lat i zawiera znaczący wkład Nicolasa Jaara wraz z wieloma innymi współpracownikami. 
„MAGDALENE” ukazuje FKA Twigs tworzącą zupełnie nowy świat artystyczny i jest to bez wątpienia jej najbardziej mistrzowskie, innowacyjne dzieło.

Ogłaszając wydanie nowego albumu „MAGDALENE”, FKA Twigs prezentuje nowy singel wraz z teledyskiem. W utworze zatytułowanym „Holy Terrain”, usłyszymy gwiazdę z Atlanty, Future, na tle produkcji przygotowanej przez FKA Twigs, Skrillex i Jacka Antonoffa. Kontynuuje szereg wcześniejszych i nadchodzących rapowych kolaboracji, opartych na ogromnym globalnym sukcesie jej udziału w „Fukk Sleep” A$AP Rocky (z albumu „Testing” z 2018 roku). Utwór, dla którego współreżyserowała teledysk, zgromadził do tej pory ponad 16 milionów wyświetleń! 


„Holy Terrain ft. Future” to drugi opublikowany utwór z albumu, po zaprezentowanym na początku roku „cellophane” i kolejne uwodzicielskie spojrzenie na to, czego fani mogą oczekiwać po płycie „MAGDALENE”. Album będzie dostępny na CD, cyfrowo oraz w dwóch formatach winylowych, w tym w limitowanej edycji na czerwonym winylu. Szatę graficzną przygotował znany artysta i wieloletni współpracownik FKA Twigs, Matthew Stone. 

Tracklista: 1. thousand eyes // 2. home with you // 3. sad day // 4. holy terrain ft. Future // 5. mary magdalene // 6. fallen alien // 7. mirrored heart // 8. daybed // 9. cellophane