Nominowana do nagrody BRITMahalia, która ostatnio wyprzedała koncerty w Europie i wystąpi jako support na wyprzedanej amerykańskiej trasie Elli Mai, z dumą ogłasza premierę wyczekiwanego debiutanckiego albumu „Love & Compromise”. Płyta na całym świecie ukazuje się dzisiaj, tj. 6 września, i zawiera dwa doskonale znane już single „I Wish I Missed My Ex” i „Do Not Disturb”.

„Love & Compromise” to owoc pracy, którą Mahalia rozpoczęła, gdy jako 13-latka podpisała kontrakt płytowy. Na pierwszej płycie wokalistki radosny duch łączy się z jej młodzieńczą charyzmą, specyficzną narracją i artystyczną świadomością. To cechy, które wyróżniają ją na tle rówieśników i pomagają stać się jedną z ukochanych wschodzących gwiazd. Produkcją i pisaniem piosenek na płytę zajęli się m.in. Sounwave (Kendrick, St. Vincent, Schoolboy Q), DJ Dahi (Drake, Pusha T), Sam Dew (Zayn, Taylor Swift) i Pop Wansel (Ariana Grande, Alessia Cara), jak również stały współpracownik Mahalii, Maths Time Joy. Producentem wykonawczym został Felix Joseph, który pomógł przygotować idealne muzyczne tło.


Pochodząca z Leicester wokalistka ma za sobą niesamowity 2018 rok, w trakcie którego stała się jedną z najbardziej obiecujących artystek. Najpierw zwyciężyła w plebiscycie YouTube „One to Watch”, a następnie znalazła się na krótkiej liście zarówno do BRIT’s Critics Choice Award jak i BBC Sound Poll. Sukces przyniósł jej już debiutancki singel „Sober”, który ukazał się latem 2017 roku. Wielką popularnością cieszył się również utwór „One Night Only” promujący EP-kę „Seasons” (2018).

Choć plany na przyszłe wakacje są jeszcze mało sprecyzowane, już wiadomo, że Mahalia pojawi się na wielu letnich festiwalach, w tym na Glastonbury oraz wystąpi z Lauryn Hill podczas koncertu, który odbędzie się 21 czerwca Blenheim Palace.

Artystka pojawi się również w Polsce. Więcej o jej koncercie, tutaj.

Album możecie posłuchać, m.in. tutaj.