Nowa płyta Sonar Soula na horyzoncie! Łukasz Stachurko, jeden z najbardziej cenionych polskich producentów muzyki elektronicznej, powraca do gry z premierowym krążkiem. Dziś poznajemy kolejny numer z jego albumu „You Are The Sun”, który ukaże się w wersji cyfrowej już 13 września – „Vincent”.


Niemal sześciominutowa kompozycja odzwierciedla zainteresowanie artysty świeżym, różnorodnym stylem odwołującym się zarówno do korzeni Chicago house, jak i świeżej muzyki tanecznej z Wysp Brytyjskich. Pulsujący beat spotyka w niej zaskakujące sample i ciepłe, analogowe brzmienia syntezatorów. Sonar Soul od pierwszych sekund utworu zanurza się w tanecznej, klubowej elektronice zbliżonej do balearycznych pląsów Todda Terje czy SBTRKT. 

To chyba pierwszy raz w mojej muzycznej karierze, gdy prowadzony intuicją i zasilany doświadczeniem dałem pełny upust mojej fantazji – opowiada Stachurko.

Na albumie „You Are The Sun” producent składa hołd angielskiej muzyce końca lat 90, który częściowo odnosi się do korzeni współtwórcy popularnego duetu Rysy. Do wspólnych nagrań artysta zaprosił szereg cenionych rodzimych wokalistów: Michała Sobierajskiego, Rosalie., Igora Walaszka (Bass Astral x Igo) oraz Baascha. To także dzięki nim premierowe kompozycje mienią się różnymi barwami, składając się jednocześnie na przemyślaną i spójną całość. 

Płyta ukaże się już 13 września nakładem wytwórni U Know Me Records. Dla kolekcjonerów label szykuje zaś sto limitowanych winyli. 

Tracklista: Definition // Vincent // Drzwi (feat. Michał Sobierajski) // White GTi // Other Side (feat. Rosalie.) // I Don’t Care // 4U feat. (feat. Igo) // Try This (feat. Baasch) // Tracę (feat. Zofia Lubos) // Playground Lost