Już po raz piąty Fundacja Nie-Art zaprasza do wyjątkowych przestrzeni w Toruniu, które na trzy dni, 12-14 września, wypełnione zostaną koncertami, panelami dyskusyjnymi, warsztatami i wydarzeniami towarzyszącymi w ramach Festiwalu NADA.

Główną sceną festiwalu kolejny raz będzie Tumult, zabytkowy kościół w samym sercu toruńskiej Starówki, który na okres NADY zamieni się w salę koncertową i wybrzmi mocnym brzmieniem ØRGANKA, muzycznego ambasadora naszego miasta, którego od ponad roku nie mogliśmy usłyszeć w Toruniu w pełnym składzie.

Mocnym punktem programu będzie koncert THE DUMPLINGS – ostatni koncert w naszym mieście przed zapowiadanym zawieszeniem działalności zespołu.

W Tumulcie usłyszymy również inne, nieszablonowe projekty muzyczne, z Polski i z zagranicy, które na zaproszenie organizatorów w Toruniu wystąpią premierowo, jak m.in. EABS, Niemoc, Resina, HYMMJ czy Kabloonak.

Zwieńczeniem piątkowych i sobotnich koncertów będzie scena klubowa w NRD, której headlinerami będą: Zamilska i Pejzaż.

Prawdziwa perełka czeka nas także na otwarcie NADY. W Teatrze im. Horzycy odbędzie się wyjątkowy koncert Hani Rani z duetu Tęskno, promujący pierwszą solową płytę artystki. Koncert jest częścią światowej trasy polskiej pianistki.

Festiwalowi towarzyszyć będą panele dyskusyjne, warsztaty oraz wystawy.

Bilety: 1-dniowy/55 zł; karnet – 89 zł – https://www.biletomat.pl/nada/

Więcej informacji znajdziecie tutaj.