Utwór „Jestem wolny” promuje nową płytę zespołu Orange Trane pt. “Wolność“, która ukaże się 6 września 2019 roku. Singiel łączy tradycyjne brzmienie, nowoczesną ekspresję i elementy rapu. W utworze gościnnie pojawił się raper Bartłomiej Skubisz znany przede wszystkim pod pseudonimem Eskaubei.

Singiel „Jestem wolny” grupy Orange Trane dostępny jest na oficjalnym kanale YouTube wytwórni MTJ w postaci lyric video oraz w serwisach cyfrowych.

Orange Trane “Wolność”, premiera płyty 6 września 2019 roku.

Nowa płyta wybitnych polskich instrumentalistów występujących pod szyldem Orange Trane. Piotr Lemańczyk (kontrabas, gitara basowa), Dominik Bukowski (wibrafon, xylosynth) oraz Tomasz Łosowski (perkusja, instrumenty perkusyjne) tworzący trzon zespołu należą do ścisłej czołówki europejskiego jazzu i wpisują się w jego współczesny nurt. W tym duchu też nagrali „Wolność” – czerpiąc z tradycji i nadając jej nowoczesny sznyt. Tym razem zespół nie bał się postawić na melodie i chwytliwość. Wzbogacił swoją twórczość również o elementy kultury hip hopowej nawiązując współpracę z Bartłomiejem Skubiszem, raperem znanym jako Eskaubei. Na płycie pojawiają się również czołowi polscy saksofoniści młodego pokolenia – Szymon Łukowski, Michał Jan Ciesielski i Jakub Skowroński. Artyści wybrali się też w nowe rejony ekspresji odświeżając tym samym formułę wypracowaną na poprzednich płytach. Płyta ukaże się  6 września nakładem wytwórni MTJ.