Zdobywający szczyty list przebojów Bazzi opublikował wyczekiwany przez fanów mixtape „Soul Searching„, na którym pięknie mieszają się pop, R&B oraz hip-hop. Wraz z premierą krążka, ukazał się klip do nagrania tytułowego, w którym widzimy Bazziego przy eleganckim stole, w pomieszczeniach spowitych neonowym światłem, czy na dachu z białymi gołębiami. Ujęcie z ostatniej ze wspomnianych scen posłużyło za okładkę mixtape’u. 

Na „Soul Searching” trafiły przebojowe single „I.F.L.Y.„, „Focus” (Feat. 21 Savage) oraz megahit „Paradise„, któremu towarzyszy wspaniały teledysk nakręcony w Mexico City. Wideo zgromadziło już 10 milionów odsłon na YouTube. Wokalista, który został nominowany do MTV Video Music Awards 2018, w tym roku podczas innej ceremonii stacji – MTV Movie & TV Awards zaprezentował właśnie „Paradise„.

Soul Searching” to następca debiutanckiego albumu BazziegoCosmic„. Wydawnictwo zgromadziło już na całym świecie ponad dwa miliardy streamów, co dowodzi, że był to jeden z największych muzycznych sukcesów ubiegłego roku. Płytę promowały przeboje „Mine” i „Beautiful” (feat. CamilaCabello).