Nominowany do Grammy multiinstrumentalista Elderbrook połączył siły z supergrupą Rudimental by wspólnie wydać letni hit “Something About You“. Piosenka jest następcą singla “How Do You“, który Elderbrook wyprodukował z Diplo.

Do utworu “Something About You” powstał również emocjonalny teledysk, który wyjaśnia jak ważne jest łamanie barier, łączenie sił i nawiązywanie bliskich, ludzkich relacji.

W klipie wyreżyserowanym przez Luke’a Davisa pojawia się m. in. Michael Socha, znany z seriali “Czarnobyl“, “Być Człowiekiem” czy “This Is England“.

Według Elderbrooka:

“Teledysk ukazuje, jak wielu z nas codziennie zmaga się z różnymi problemami i jak ważne jest to, by o nich rozmawiać i razem sobie z nimi radzić”.


Something About You” znalazło się na najnowszej EPce Rudimental Distinction“, która również dzisiaj ma swoją premierę. Na mini albumie znalazły się cztery nowe utwory, w których Rudimental wracają do swych klubowych korzeni. Nagrania powstały we współpracy z najgorętszymi obecnie nazwiskami sceny tanecznej.

Zespół połączył siły z brooklyńskimi innowatorami sceny house i techno, czyli The Martinez Brothers, mistrzami nurtu UK garage – Preditah oraz ze wspomnianym wcześniej Elderbrookiem, którego singiel “Cola” nagrany wraz z duetem Camelphat pokrył się w Polsce złotem. Na krążku słyszymy też zdobywające coraz większy rozgłos wokalistki Caitlyn Scarlett oraz związaną z wytwórnią Major TomMORGAN. Całość stanowi buzującą mieszankę tanecznych stylów, wzmocnionych kreatywną siłą Rudimental.