Już tylko tydzień dzieli nas od historycznej, pierwszej edycji festiwalu We Out Here, organizowanego przez legendarnego Gillesa Petersona. Festiwal odbędzie się w dniach 15.08 – 18.08.2018 r. w miejscowości Abbots Ripton (Cambridgeshire), 80 mil od Londynu

Festiwal We Out Here łączy muzykę graną na żywo z muzyką klubową. Podczas festiwalu usłyszymy wybitnych muzyków oraz jedne z najlepszych kolekcji płyt na świecie. W trakcie czterech dni, na ośmiu scenach festiwalu, umiejscowionych w zielonej scenerii Abbots Ripton (m.in. ze sceną nad jeziorem oraz sceną ukrytą w lesie), zagra ponad 50 zespołów i blisko 100 DJ’s. Soul, hip hop, house, afro, elektronika, jazz i nie tylko. Za dobór artystów odpowiada sam Gilles Peterson, więc możemy być pewni – jak zawsze – najwyższej jakości selekcji.

Jak określił Wojtek Mazolewski w jednej z ostatnich audycji w Trójce – „line-up tego festiwalu jest wręcz niewiarygodny”. I w zupełności się zgadzamy!

Podczas We Out Here wystąpią:

  • Muzyka na żywo:

Gary Bartz, KOKOROKO, The Comet Is Coming, Nubya Garcia, Collocutor, Tirzah, Matthew Herbert’s Big Band, Idris Ackamoor & The Pyramids, Zara McFarlane, Sons of Kemet, Lee Fields & The Expressions, Matthew Halsall & The Gondwana Orchestra, Kojey Radical, Ishmael Ensemble, Alabaster Deplume i wielu innych.

  • DJ’s:

Theo Parrish,  Francois K,  Gilles Peterson, Mr Scruff, Objekt, Call Super, Mike Dunn,  HAAi, Nu Guinea (DJ/Live Keys), Awesome Tapes From Africa, Lefto, Krust & Dynamite MC, Josey Rebelle, Whities – Tasker b2b Minor Science, Benji B, Skee Mask, Colin Curtis, Colleen „Cosmo” Murphy,  Patrick Forge, Kev Beadle, Alexander Nut, Tenderlonious, Bradley Zero i wielu innych.

To tylko niewielka część artystów, których usłyszymy podczas festiwalu. Pełny line-up znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Na We Out Here nie zabraknie także polskiego akcentu – na festiwalu zagrają Wojtek Mazolewski Quintet z gościnnym udziałem Urszuli Dudziak. Tak o tej kooperacji opowiedział w jednym z wywiadów Gilles Petereson:

„Ludzie mówią, że scena w UK jest naprawdę ekscytująca, ale w Polsce od dłuższego czasu jest naprawdę świetna scena. Nie było więc zaskoczeniem, gdy Wojtek Mazolewski pojawił się u mnie kilka lat temu. Zrobili dla mnie sesję w Brownswood dla Worldwide FM. Wspomniałem, że jestem fanem Urszuli Dudziak. Jest album, który polecam, o nazwie Papaya, który jest trochę klasykiem disco. Rozmawiałem z Wo i zapytałem go, czy mógłby ją namówić, żeby zagrała podczas We Out Here – nie było jej w UK od 30 lat. I zrobił to! To będzie naprawdę mocne show!”.


To nie jedyny występ Wojtka Mazolewskiego podczas We Out Here – usłyszymy go także w kooperacji z innymi znakomitymi muzykami w składzie: Collocutor, Penya, Wojtek Mazolewski, Tamar Collocutor & Magnus Mehta Trio.

Nie może nas tam zabraknąć! Relacja z festiwalu już wkrótce na Jazzsoul.pl oraz w naszych kanałach społecznościowych. 

Tymczasem prezentujemy kilku artystów, na których występy szczególnie czekamy – jako zachęta do wybrania się na We Out Here Festival lub jako playlista na dziś.