RAYE, tuż po zgromadzeniu miliarda streamów oraz po współpracy z Beyoncé przy kawałku „Bigger”, przedstawia nowy solowy utwór – „Love Me Again”. Autorami utworu są RAYE i Jin Jin, a za produkcję odpowiada Fred Ball. „Love Me Again” to piękna opowieść o odzyskiwaniu straconej miłości. Świetna popowa melodia, kościelne klawisze oraz zachwycający, emocjonalny wokal RAYE sprawiają, że utwór poruszy nawet największych twardzieli.

Jak przyznaje sama artystka:

– Zdecydowanie wkręciłam się w ten utwór. Piosenka jest jednocześnie delikatna i mocna. Nie chcę tworzyć plastikowej muzyki. Staram się nie słuchać radia, by przypadkiem nie skopiować bezmyślnie czegoś z list przebojów.

RAYE skomponowała utwory dla takich gwiazd jak John Legend, Major Lazer, Charli XCX, Little Mix, Hailee Steinfeld, Quavo, Normani, Ellie Goulding, Jax Jones, Khalid, 6LACK czy Jessie Reyez.

Współpracowała z największymi songwriterami i producentami we współczesnej muzyce pop, w tym m.in. Davidem Guettą, Diplo, Bloodpop, Andrewem Wattem, Jin Jinem, Kamille, Julią Michaels, Fraserem T Smithem, Fredem Ballem czy Justinem Trantorem. Zajęła trzecie miejsce w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2017. Otrzymała nominację do BRIT Award za singiel nagrany z Jaxem Jonesem. Jej „Decline” spędziło 8 tygodni na rotacji A w BBC Radio 1. Pod koniec 2018 RAYE wydała drugą EP-kę, „Side Tape”. W przeszłości występowała m.in. z Ritą Orą i Halsey. Jesienią tego roku zaprezentuje się jako support na brytyjskiej i europejskiej trasie Khalida.