Już w ten czwartek, 1 sierpnia, w ramach Boulevards Live Music wystąpi Aga Czyż, wokalistka i songwriterka z Poznania. Nasi stali bywalcy doskonale znają Agę. Została przez nas wybrana jazzowym debiutem 2018 roku, prócz tego ZAiKS uhonorował nagrodą za najlepsze teksty w konkursie Radiowej CZWÓRKI „Będzie Głośno 2018”.


Jeśli jednak nie kojarzycie… Aga Czyż to wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka z Poznania, półfinalistka trzeciej edycji programu „The Voice of Poland” (2013 rok – drużyna Marii Sadowskiej). W programie „The Voice of Poland” Aga zakwalifikowała się do półfinału, szlifując umiejętności wokalne oraz sceniczne pod okiem swojej Trenerki, Marii Sadowskiej. Jeszcze przed programem Aga tworzyła piosenki, pisała teksty i kompletowała materiał na swoją debiutancką płytę. Album ten nosi tytuł „A.” i swoją oficjalną premierę miał 10 maja 2018 roku.

„A.” to zbiór 9 utworów o samotności, związkach, odpuszczaniu, miłości do kogoś i do siebie samego. Nagrania odbyły się w przepięknym studio RecPublica w Lubrzy, w 4-osobowym składzie i zarejestrowane zostały na tzw. setkę. Nad realizacją, mixem i masteringiem płyty czuwał Łukasz Olejarczyk, współodpowiedzialny za brzmienie albumów takich artystów jak m.in. Anita Lipnicka czy Bisquit.


Aga jest autorem wszystkich tekstów, a razem z Rafałem Lewickim, poznańskim basistą, współkomponowała cały album, który utrzymany jest w stylistyce smooth jazz/soul/pop.

Szczegóły koncertu znajdziecie tutaj.