Stało się! Po znakomitym koncercie na Open’er Festival kilka lat temu, Banks wraca do Polski! Artystka wystąpi 16 sierpnia podczas Kraków Live Festival 2019. Przypominamy, że tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia.


Banks to pseudonim artystyczny amerykańskiej wokalistki i autorki tekstów Jillian Rose Banks, urodzonej 15 czerwca 1988 r w Orange County USA. Ta młoda artystka reprezentuje styl określany jako alternative R&B i trip hop. W 2013 roku zdobyła nominację do nagrody BBC Sound of… 2014 oraz MTV Brand New Nominee, a także tytuł „Artist To Watch” wg Fox Weekly i tytuł artystki tygodnia według magazynu Vogue. W 2014 wydała swój pierwszy album „Goddess”.


Banks zgromadziła do tej pory 1,2 miliarda streamów, w tym 600 mln w samych Stanach. Po wydaniu debiutanckiego „Goddess” (2014), stała się najczęściej opisywaną artystką na muzycznych blogach. „The Altar” (2016) debiutował w Top 10 w ponad 30 krajach na iTunes. Banks występowała w takich programach jak „Jimmy Kimmel Live!”, „Late Night with Seth Meyers” i „Late Show with David Letterman”. Jej utwory można było usłyszeć w licznych filmach i serialach.

Bilety i karnety dostępne są tutaj.