„Still On My Mind” to 5 studyjny album Dido. Całość skomponowana i nagrana została w Anglii. Nowy krążek ponownie jest owocem współpracy Dido z jej bratem i współproducentem poprzednich bestsellerowych albumów (założycielem Faithless) Rollo Armstrongiem.

„Singel „Friends” trafia w sedno! W przeszłości wiele osób we mnie wątpiło. Mówili: „nie dasz rady tego zrobić!” albo „nie jesteś aż tak dobra.” Teraz, gdy już odpuścili, mogę skupić się na pracy i robić to co zaplanowałam. Na końcu, wszyscy przekonamy się jak to wyszło. To jest nieodłączna część pracy, a sukces jest najlepszą nagrodą” – dodaje artystka.

„Obrazek pochodzi z koncertu w londyńskim Roundhouse, ma dla mnie szczególne znaczenie. Bardzo dobrze go wspominam.” – komentuje Dido.


Wokalistka opisuje tworzenie tego albumu jako „absolutnie magiczne doświadczenie”. „To było proste. Chciałam tylko byśmy nagrali razem kolejny album.” – wspomina – „Było to tak łatwe i naturalne. Wszystkie wokale nagrałam na kanapie, a większość tracków zarejestrowaliśmy w domu!”

Ponad 40 milionów sprzedanych płyt na całym świecie, czyni Dido najlepiej sprzedającą się artystką z Wielkiej Brytanii. Albumy „No Angel” oraz „Life For Rent”, są wciąż najchętniej kupowanymi krążkami w historii Wielkiej Brytanii a nowy album „Still On My Mind” błyskawicznie dołączył do tego grona plasując się w TOP3 oficjalnej listy sprzedaży UK Official Sales Chart!

W ramach jesiennej trasy koncertowej, Dido wystąpi w poznańskiej Sali Ziemi MTP 16 listopada! Bilety dostępne TUTAJ.