„Let Love” to 12. album studyjny w podstawowej dyskografii Commona. Głównym singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Hercules”, w którym gościnnie pojawia się Swizz Beatz. W klipie do kawałka w gościnnej roli można zobaczyć Vince’a Staplesa.

Common mówi o albumie: 

– Zainspirowałem się książką „Let Love Have The Last Word”, która dała mi ujście do pisania o rzeczach, o których nigdy wcześniej nie wypowiadałem się publicznie. Sprawiła, że musiałem sięgnąć głębiej. Ponieważ otworzyłem się tam w wielu tematach, pociągnęło to za sobą nowy, bardziej osobisty, surowy i duchowy wymiar mojej muzyki. Z produkcyjnego punktu widzenia wiem, że dźwięki muszą mieć głębię, duszę i wielowymiarowość. Nie można też zapominać o potrzebie wytworzenia energii podczas występów na żywo. Chciałem trochę z tego uczucia zamknąć też w wersjach studyjnych. Kiedy usłyszałem od moich współpracowników: „Powinieneś nagrać coś, co ma związek z książką”, poświęciłem na to całą moją artystyczną uwagę. Nie grałem w filmach, reklamach, nie chodziłem na imprezy (nie żebym na co dzień często to robił) i po prostu pracowałem nad muzyką. 

Album „Let Love” to punkt kulminacyjny tej podróży i ukaże się 30 sierpnia!

Tracklista: 1. Good Morning Love feat. Samora Pinderhughes // 2. HER Love feat. Daniel Caesar w/special guest Dwele // 3. Dwele’s Interlude // 4. Hercules feat. Swizz Beatz // 5. Fifth Story feat. Leikeli47 // 6. Forever Your Love feat. BJ The Chicago Kid // 7. Leaders (Crib Love) feat. A-Trak // 8. Memories of Home feat. BJ The Chicago Kid and Samora Pinderhughes // 9. Show Me That You Love feat. Jill Scott and Samora Pinderhughes // 10. My Fancy Free Future Love //11. God Is Love feat. Leon Bridges and Jonathan McReynolds