W sieci pojawił się materiał zza kulis nowej, filmowej wersji „Cats”. Za reżyserię odpowiada Tom Hooper („Jak zostać królem”, „Nędznicy”, „Dziewczyna z portretu”), a w głównych rolach pojawią się Taylor Swift, Judi Dench, Jennifer Hudson, James Corden, Jason Derulo, Idris Elba, Rebel Wilson i Ian McKellen.

Choreografię do filmowej wersji kultowego musicalu Franka Lloyda Webbera przygotował laureat Tony, Andy Blankenbuehler („Hamilton”, „In the Heights”). Za produkcję odpowiadają Universal Pictures, Working Title Films i Amblin Entertainment. Producentami obrazu są Debra Hayward, Tim Bevan, Eric Fellner i Tom Hooper. Scenariusz wyszedł spod pióra Lee Halla („Billy Elliot”, „Rocketman”). W gronie producentów wykonawczych znaleźli się m.in. Steven Spielberg i Andrew Lloyd Webber.

Już dziś można obejrzeć materiał zza kulis z udziałem gwiazd filmu, a w piątek, 19 lipca, w sieci zadebiutuje oficjalny trailer dzieła.


„Koty” to jeden z najdłużej wystawianych musicali w historii West End i Broadwayu. Spektakl do tej pory zobaczyło 81 milionów widzów w ponad 50 krajach, w 19 wersjach językowych.