Urodzona w Kedah w Malezii, wychowana głównie w Kuala Lumpor, Yuna obecnie dzieli swój czas na Malezję i Los Angeles, gdzie nagrała „Rogue”.

„Jestem muzułmańską artystką, ale nigdy w ten sposób o sobie nie myślałam”, wyjaśnia. „Ta łatka stała się bardziej wyraźna, gdy przeprowadziłam się do LA. Bardzo podobało mi się, że wszyscy szanowali fakt, że nie zdecydowałam się poświęcić mojej tożsamości dla muzyki. Album doskonale odzwierciedla to, jaka jestem: czuję się komfortowo z moimi relacjami i skoncentrowaniem na karierze. Taki jest kolor mojego dojrzewania jako kobiety”. 

Yuna zaczęła pisać piosenki i uczyć się grać na gitarze w wieku 14 lat. W 2008 roku nagrała swój debiutancki album, zdobywając pięć nominacji do Malaysian Music Award. Jej debiutancka amerykańska EPka „Decorate” zawierała m.in. produkcje Pharrella Williamsa. Na jej albumie „Chapters” z 2016 roku wystąpił Usher, Jhené Aiko i DJ Premier. Billboard umieścił ten album w swoich Critics’ Picks for Best R&B Albums, a singiel „Crush” z Usherem znalazł się na trzecim miejscu Billboard’s Adult R&B Chart. 

Album w wersji fizycznej będzie można zakupić od 19 lipca, m.in. tutaj.