Już po raz siódmy zapraszamy na Good Vibe Festival. W tym roku zmieniamy termin naszych działań na wrzesień. Niezmiennie zapraszamy Was na 4 dni wypełnione muzyką oraz warsztatami. Spotkajmy się w Koszalinie w dniach od 25 do 28 września.

EABS rozpoczyna 7. edycję Good Vibe Festival 2019!

Zaprzyjaźniony z festiwalem skład EABS wraca by otworzyć tegoroczną edycję GVF 2019. Już 25 września będziemy mogli obcować z muzyką zainspirowaną przez słowiańską mitologię i demonologię, którą skontrastowano z DNA muzyków. EABS wraca na Good Vibe Festival by zaprezentować swój nowy, autorski album „Slavic Spirits”, który tuż po premierze znajdował się w czołówce najlepiej sprzedających się płyt w kraju. Po gorąco przyjętych koncertach EABS podczas GVF 2017 ponownie zapraszamy do Filharmonii Koszalińskiej. Już o godzinie 19 usłyszymy czym dla muzyków jest „słowiańska melancholia”.

Nowa sensacja londyńskiej sceny jazzowej – Cykada kolejnym artystą 7. edycji Good Vibe Festival 2019!

Cykada to zespół uznanych muzyków na scenie londyńskiej, grających w takich grupach jak m.in. Myriad Forest, EZRA Collective, Maisha, Where Pathways Meet, Family Atlantica i Don Kipper. Kręgosłupem projektu są muzycy związani z nie istniejącym już Myriad Forest: basista Jamie Benzies wraz z odpowiadającym za elektronikę Tilé Gichigim-Lipere. Chwilę później dołączył do nich perkusista Tim Doyle aka Chiminyo. Razem byli pierwszymi członkami Cykady.

Cykada to energetyczna bomba o niepowtarzalnym stylu. W zgrabny sposób łączy odległe bieguny, świat analogów rozbity jest elektroniką, wschodnie wpływy przeplatają się z zachodnimi, a harmonizujące i nostalgiczne momenty z parkietowymi bombami. Wydaje się, że Zachodnia Afryka po prostu graniczy z Europą Wschodnią, gdzie turecka muzyka przybija piątkę Flamenco, a wszystko to opakowane jest fundamentami londyńskiej sceny klubowej. Tak wiele inspiracji sprawia wrażenie niemożliwości ich zjednoczenia, jednak Cykada umiejętnie tego dokonuje, tworząc warstwy dewastacji, piękna i intrygi.

Koncert odbędzie się w nowej sali widowiskowej w Koszalinie G38, której otwarcie nastąpi we wrześniu.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.