Mateusz Smoczyński, Dawid Lubowicz, Michał Zaborski i Krzysztof Lenczowski wykonają utwory ze ostatniej płyty kwartetu pt. „Seifert”.  Koncert jest częścią międzynarodowej trasy koncertowej zorganizowanej przez Fundację im. Zbigniewa Seiferta w 40. rocznicę śmierci jej patrona. 


Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. W jego twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. Zespół ma na koncie cztery autorskie płyty, w tym dwie nagrodzone Fryderykami, koncertuje na całym świecie. Kwartet współpracuje z wybitnymi artystami polskiej i światowej sceny muzycznej, takimi jak Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Leszek Możdżer, Jerzy Maksymiuk, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Kayah, Janusz Olejniczak, Adam Sztaba.

Kompozycje z albumu „Seifert” zabrzmią 9 lipca podczas Copenhagen Jazz Festival, jak również podczas całej, międzynarodowej trasy zespołu, w trakcie której artyści odwiedzą m.in. takie europejskie stolice jak Sofia, Londyn czy Bukareszt. 


„Seifert Tour” zorganizowany został przez Fundację im. Zbigniewa Seiferta w 40 rocznicę śmierci tego wybitnego skrzypka i twórcy jazzowego. 

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja kultury polskiej za granicą.

Atom String Quartet – Seifert Tour 

  • 9.07 Copenhagen Jazz Festival (Dania)
  • 9.09 Londyn, Southbank Centre (Wielka Brytania)
  • 27.10 Sofia, City Art Gallery (Bułgaria)
  • 28.10 Bukareszt, Green Hours Jazz Cafe (Rumunia)