W lutym minęło 7 lat od śmierci wybitnej wokalistki Whitney Houston. Tymczasem w sieci pojawił się nowy utwór artystki. Piosenka „Higher love” powstała przy udziale norweskiego producenta muzycznego Kygo. To cover piosenki Steve’a Winwooda.


Kygo swoją przygodę z muzyką rozpoczął jako sześciolatek – uczęszczał na lekcje gry na pianinie. Mimo sukcesów w tej dziedzinie, na fali fascynacji osobą Aviciiego i muzyką elektroniczną, w wieku 15 lat postanowił zająć się remiksowaniem utworów innych artystów. Norweg popularność zyskał właśnie jako DJ w 2013 roku, kiedy to udostępnił na swoim Soundcloudzie 17 remiksów, które łącznie zebrały ponad 100 milionów wyświetleń.

Whitney Houston zadebiutowała w połowie lat 80. XX w. wydając album Whitney Houston. Wkrótce międzynarodową sławę przyniosła jej seria 7 światowych przebojów, które dotarły do pierwszego miejsca list przebojów w wielu krajach. Jej popularność trwała także w latach 90., co wiązało się z pojawieniem się na ekranach kilku filmów, szczególnie Bodyguard z 1992 roku. Ścieżka muzyczna z tego filmu, wydana na płycie, stała się światowym hitem, a utwór I Will Always Love You stał się wizytówką Whitney Houston.

W ciągu swojej kariery Whitney Houston sprzedała ponad 170 milionów płyt. Zdobyła 21 American Music Awards i 6 nagród Grammy.