Po udanej wiosennej trasie koncertowej i wyprzedanym koncercie w warszawskim klubie Niebo, Christian Löffler wraca do Polski! Niemiecki producent wystąpi 11 grudnia w stołecznym Palladium, a dzień później w krakowskim ZetPeTe.

Występy będą promować wydany w kwietniu album „Graal (Prologue)”, a tym co wyróżni je od poprzednich koncertów Christiana w Polsce będzie, przygotowane specjalnie na te trasę, widowisko audio-wizualne. ZetPeTe i Palladium będą jednocześnie największymi lokalizacjami, które przyjęły dotąd producenta w naszym kraju! 

„Graal (Prologue)”, jak mówi sam artysta, powstawał w drodze, na trasie pomiędzy kolejnymi koncertami, w hotelach na lotniskach. Te dźwiękowe zapiski, często rozwijane podczas live-setów, zostały poddane na potrzeby płyty skondensowaniu podczas ostatecznej obróbki w studio. Słowo „prolog” nie występuje w tytule przypadkowo – na jesień br. Christian zapowiedział premierę albumu uzupełniającego kolekcję „Graala”. 

Koncerty otwierać będzie Brian Zajak, który produkuje muzykę pod pseudonimem Fejká. Reprezentant wytwórni Ki Records, której pomysłodawcą i założycielem jest sam Christian Löffler, w swoim stylu łączy inspiracje atmosferycznym ambientem oraz pulsującym techno. Artysta zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej EP-ki „Twilight”.