7 czerwca odbyła się ogólnoświatowa premiera nowego albumu Prince’a „Originals”. Projekt przygotowany w ramach kooperacji The Prince Estate, TIDAL i Warner Music dostępny jest przez 14 dni na wyłączność w TIDAL. Na płycie znajduje się 15 utworów, z czego aż 14 nie zostało wcześniej wydanych w wersji pierwotnie stworzonej przez muzyka.

Utwory zostały wybrane wspólnie przez JAY-Z i Troya Cartera.

Na platformie TIDAL dla sympatyków i fanów Prince’a jest już dostępny specjalny podcast, w którym Gabi Drzewiecka rozmawia na temat artysty z jego polskimi fanami na co dzień związanymi z branżą muzyczną — Bartkiem Królikiem (muzykiem) i Staszkiem Trzcińskim (STX Music Solutions). Z ich dyskursu dowiemy się m.in.: w czym zawarty był fenomen Prince’a jako artysty; jakim był człowiekiem i współpracownikiem; na czyją twórczość wywarł największy wpływ i jak wyglądały jego koncerty, w tym jedyny polski występ w ramach dziesiątej edycji Open’er Festival w 2011 roku.

kliknij w zdjęcie aby przejść do podcastu

W podcaście znajdziemy też kilka ciekawostek, m.in. o tym, w jakim celu Prince zapisywał teksty swoich piosenek na fortepianach, na których grał podczas koncertów, dlaczego jego ex małżonka Mayte Garcia wyznała w swojej książce, że mimo rozwodu nadal była w nim zakochana, czy jak wyglądała jego ulubiona gitara — oraz co i w jaki sposób zostało w niej zmodernizowane, by brzmiała inaczej niż instrumenty dostępne w sklepach. Rozmówcy podjęli się również niełatwej odpowiedzi na pytanie o to, który ze współczesnych muzyków może w przyszłości zostać okrzyknięty następcą Prince’a – wymieniając w tym gronie D’Angelo. Przepytywani przez Gabi Drzewiecką panowie wspominali również swoje osobiste historie związane z gwiazdorem.

W tej materii prym wiódł, występujący tego samego dnia i na tej samej scenie co Prince, koncertujący z zespołem Sistars podczas X edycji Open’era – Bartek Królik. Muzyk ze szczegółami i nieukrywanymi emocjami opowiedział, jak wraz z kilkoma kolegami próbował dostać się podczas koncertu do mieszczącej się pod samą sceną fosy dla fotografów, żeby być jak najbliżej Prince’a – co mu się zresztą udało.

Fot. Artyści z Good Looking Studio podczas tworzenia muralu Prince „Originals”

Celebracja przygotowanego w ramach kooperacji Prince Estate, TIDAL i Warner Music albumu trwa nadal nie tylko w TIDAL. Murale są integralną częścią promocji „Originals”, akcentując tę niezwykłą premierę w przestrzeni miejskiej. Zlokalizowane w dwóch punktach na mapie Warszawy wielkoformatowe prace, przedstawiające okładkę albumu, można znaleźć pod adresami Dobra 53 i Lipowa 5. Za ich stworzenie odpowiadają artyści z warszawskiego Good Looking Studio. Zleceniodawcą prac jest TIDAL.

W związku z obecnością murali w przestrzeni miejskiej, na instagramowym profilu @TIDAL_polska jest ogłoszony konkurs fotograficzny, którego zwycięzcy otrzymają darmowy dostęp do TIDAL Premium na okres 4 miesięcy. Zadaniem, które należy wykonać, by wziąć w nim udział, jest sfotografowanie w jak najciekawszy sposób wybranego muralu i oznaczenie go hashtagiem #TIDALXPrince. Wygrywa dziesięć najbardziej kreatywnych zgłoszeń. 


TIDAL przygotował również specjalną ofertę promocyjną powiązaną z premierą albumu, skierowaną do wszystkich nowych użytkowników platformy. Tylko teraz można otrzymać 90 dni korzystania z platformy, odpowiednio za 0,99 PLN w planie premium oraz 1,99 PLN w planie HIFI. Po tym okresie koszt abonamentu będzie wynosił odpowiednio 19,99 PLN/miesiąc dla subskrypcji Premium i 39,99 PLN/miesiąc dla subskrypcji HIFI. Subskrypcję można bezpłatnie anulować w każdej chwili. Co jeszcze dostaniemy w ramach pakietu? Jakość dźwięku Premium, dostęp d