Inauguracja tegorocznej edycji projektu JAZZ IT UP! – kalendarium najciekawszych wydarzeń jazzowych Krakowa i Małopolski – już 4 lipca w ramach Młyn Jazz Festival w Wadowicach. Wśród gwiazd wieczoru: amerykański wokalista i gitarzysta Raul Midón oraz legendarna polska grupa Laboratorium

W okresie letnim w Krakowie i Małopolsce odbywa się kilkaset wydarzeń jazzowych: festiwali, konkursów, imprez plenerowych czy koncertów prowadzonych w ramach codziennej działalności niewielkich klubów muzycznych i olbrzymich instytucji kultury. Spora ich część umyka niestety naszej uwadze lub w ogóle do nas nie dociera. 

Aby to zmienić, Województwo Małopolskie uruchomiło platformę pn. Jazz It Up! – kalendarium jazzowych wydarzeń Krakowa i Małopolski. Za pośrednictwem strony internetowej, portali społecznościowych, a także wielu wydarzeń koncertowych organizatorzy projektu pragną dotrzeć do jak największej liczby miłośników jazzu i muzyki improwizowanej, którzy poszukują kompletnych informacji o tym, co w małopolskim jazzie piszczy. 

Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu przyjęło kilkadziesiąt klubów, festiwali, sal koncertowych i centrów kultury Krakowa i Małopolski, m.in.: Harris Piano Jazz Bar, Piec Art Acoustic Jazz Club, Muzyczna Owczarnia w Jaworkach, Bombay Music w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Kultury, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Wiosna Jazzowa w Zakopanem, Atelier Jazz Club w Nowym Sączu, Jazz Camping Kalatówki, Summer Jazz Festiwal, Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany, Baszta Jazz Festiwal w Czchowie, a także Młyn Jazz Festival w Wadowicach. 

I to właśnie podczas wadowickiego Młyn Jazz Festivalu, koncertem nominowanego do Nagrody Grammy amerykańskiego wokalisty i gitarzysty Raula Midóna oraz legendarnej polskiej grupyLaboratorium zainaugurowana zostanie tegoroczna edycja projektu Jazz It Up! 

Koncert odbędzie się w czwartek, 4 lipca o godz. 20.00 w ramach Młyn Jazz Festival w Wadowicach. 

Organizatorem projektu Jazz It Up! jest Województwo Małopolskie. 

Aktualizowane na bieżąco kalendarium jazzowych wydarzeń Krakowa i Małopolski Jazz It Up!znaleźć można pod adresem www.jazzitup.pl
Informacje o najciekawszych imprezach jazzowych regionu dostępne są także w mediach społecznościowych projektu Jazz It Up!.

Jazz It Up! – Inauguracja w ramach Młyn Jazz Festival
Raul Midón, Laboratorium
Wadowice, Młyn Jacka Hotel & Spa | 4.07.2019,  godz. 20:00
Bilety: www.młynjazzfestival.eu