FKA twigs opublikowała krótki film, który pokazuje trening fizyczny i proces twórczy, którego kulminacją był ostatni teledysk „Cellophane”. „Practice” dostępny jest na platformie WeTransfer, WePresent, i zagłębia się w tworzenie najbardziej wrażliwej piosenki i najbardziej ambitnego teledysku artystki.

„Cellophane” to pierwszy nowy utwór FKA twigs od trzech lat.

Skomponowany i wyprodukowany przez nią z Jeffem Kleinmanem i Michaelem Uzowuru to najbardziej wrażliwy utwór FKA twigs do tej pory i zarazem zapowiedź tego, czego możemy się spodziewać po jej drugim albumie, będącym następcą nominowanego do nagród Mercury Prize i Brit Award debiutu z 2014 roku.

„Cellophane” towarzyszył teledysk w reżyserii Andrew Thomasa Huanga. Wideo jest potężnym wizualnym kontrastem do wrażliwości tekstu piosenki i ukazuje FKA twigs w roli, do której przygotowywała się od wielu miesięcy, dodając kolejny aspekt do swojego godnego pozazdroszczenia zestawu umiejętności multidyscyplinarnych.

Za sprawą „Practice” w reżyserii AnAkA, FKA twigs daje rzadkie, intymne spojrzenie na proces treningowy artysty. Odwołując się do konceptualnego podejścia do teledysku FKA twigs, dostajemy szczery materiał filmowy ujawniający długi i bardzo wymagający proces treningu, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, w celu doskonalenia sztuki tańca na rurze, ostatecznie ożywiającego jej twórczą wizję.

„W tworzenie teledysku zostało włożone wiele ciężkiej pracy – zarówno na poziomie twórczym, jak i biznesowym czy fizycznym. Stworzenie czegoś trwającego trzy minuty, wydaje się proste. Ale świadomość, że musisz mieć wytrzymałość, by tą trzyminutową rzecz robić przez osiem godzin, to coś zupełnie innego”.

„Practice” to drugi po Baltimore Dance Project owoc współpracy pomiędzy FKA twigs i WeTransferem – dokumencie pokazującym artystkę, która świętuje artystyczną ekspresję obok ponad 400 tancerzy ze społeczności tanecznej Baltimore i okolic.

„WeTransfer to zespół kreatywnych myślicieli, którzy naprawdę cenią niechlujny charakter procesu twórczego” – powiedział Damian Bradfield, CMO WeTransfer. „Budujemy narzędzia, które ułatwiają tworzenie i prezentację. Nasza platforma, WePresent, pozwala na głębsze poznanie procesu twórczego i jego wielu warstw. „Practice” jest okazją do ponownego pokazania tej intensywnej eksploracji kreatywności i zaangażowania, które trzeba podjąć, aby zrobić coś wyjątkowego”.