Angélique Kidjo właśnie opublikowała video do utworu „La Vida Es Un Carnaval” promujące najnowszy album „Celia” (Verve/Universal France) poświęcony twórczości Celii Cruz.

Pomysłowe video, które wykorzystuje taniec współczesny do uchwycenia radosnego stylu ikony salsy XX wieku Celii Cruz. Na perkusji Angelique towarzyszy niezrównany pionier afrobeatu – Tony Allen.


19 Kwietnia ukazał się album Angélique Kidjo: „Celia” (Verve/Universal Music France). Jest to płyta, którą artystka oddaje cześć Celii Cruz, najbardziej popularnej artystki latynoskiej XX wieku, znanej jako „Królowa Salsy”. Angélique sięga tutaj do afrykańskich korzeni Cruz, przedstawiając jej kompozycje zupełnie na nowo, w zaskakującym stylu, pełnym brzmień i rytmów z Kuby, Afryki i Środkowego Wschodu.

Na albumie pojawili się tacy muzycy, jak Tony Allen (perkusja), Meshell Ndegeocello (bas), Dominic James (gitara), brytyjski saksofonista Shabaka Hutchings ze swoim zespołem Sons of Kemet oraz Gangbé Brass Band z Beninu. Album został nagrany w Nowym Jorku i Paryżu, wyprodukowany i zaaranżownay przez Davida Donationa i zmiksowany przez Russella Elevado (D’Angelo, Kamasi Washington).

Angélique wybrała 10 uwielbianych piosenek z bogatego repertuaru Celii Cruz, w szczególności z lat 50. Jej potężny głos wspaniale podkreśla rytmiczne kompozycje, zanurzając się w historię muzyki afrykańskiej i jej wpływu na muzykę z Kuby. Słychać to w każdym utworze na płycie.

Angélique będzie koncertowała z rózymi projektami na całym świecie a 27 lipca wystąpi w ramach Ladies' Jazz Festival!