W poprzednich pięciu edycjach MegaCHÓR przygotował repertuar na koncert chwały. Amfiteatr w dniu koncertu był wypełniony widzami. Były to osoby nie tylko z miasta Piotrkowa i okolic ale także mieliśmy gości z odległych miast tj., z Krakowa, Lublina i Warszawy, co świadczy o popularności wydarzenia. 

Wszystkie koncerty były  bardzo pozytywnie odebrane wśród mieszkańców, gdyż napływały do nas liczne podziękowania i gratulacje. Ostatniej edycji koncertu towarzyszył jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich O. Gracjana Kubicy. W lokalnych mediach internetowych pojawiło się wiele wzmianek, recenzji oraz relacji fotograficznych z tego wydarzenia. 


Tegoroczne warsztaty poprowadzi Mack Brandon, który pochodzi wprost z kolebki Gospel w New Jersey. Parę miast dalej znajdował się kościół, w którym wychowywała się i wraz ze swoją mamą śpiewała sama Whitney Houston. Mack Brandon jest założycielem i dyrygentem 90-głosowego chóru konferencyjnego, z którym koncertował po całej Ameryce. Od 25 lat jest profesorem wydziału muzycznego w Ramapo College of New Jersey. 

Swoją drogę jako dyrygent rozpoczął w wieku 14 lat kiedy to został liderem chóru młodzieżowego w swoim rodzinnym kościele w New Jersey. Był pianistą i dyrektorem muzycznym takich artystów jak Ben E. King, The Drifters, Luther Vandross, Etta James, Average White Band, i Supremes.


Jako artysta solowy koncertował na całym świecie. Był aranżerem muzycznym dla Orkiestry Telewizyjnej BBC w Londynie, a także kompozytorem / producentem reklam telewizyjnych i radiowych emitowanych na wszystkich kontynentach świata z wyjątkiem Antarktydy. Wystąpił w roli pianisty w filmie „She Devil” z Meryl Streep i Roseanne Barr w rolach głównych i skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu dokumentalnego PBS „Brother Men”. Jest także założycielem programu edukacji artystycznej „Musical Words”, działa od 20 lat w New Jersey. Od 15 lat wykłada i prowadzi warsztaty na całym świecie na temat tradycji i kultury czarnej muzyki w Ameryce, w tym muzyki gospel.

Nad częścią repertuaru w języku polskim będzie czuwać Justyna Jędrusik.

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 imienia ks. Jerzego Popiełuszki w Piotrkowie Trybunalskim.

Data: 
14 – 16.06 dla osób przyjezdnych;
14 – 18.06 dla osób dysponujących czasem po południu w tygodniu.
20.06 Koncert Chwały w piotrkowskim amfiteatrze

Repertuar: Tegoroczny repertuar obejmuje autorskie utwory Macka Brandona w języku angielskim oraz pieśni uwielbienia w języku polskim.

Zapisy: http://www.koncertchwaly.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/events/608174889661718/

Organizatorem tegorocznych warsztatów jest Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Orkiestra Swingowa z miejscowości Rozprza „Kasztelania Swing Band”.