Kayah, jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej udzieliła ekskluzywnego wywiadu serwisowi TIDAL. W ramach cyklu „WEŹ ZAPYTAJ” zdradziła swoje najbliższe plany zawodowe, skąd czerpie inspiracje oraz na kogo w polskim show-biznesie może zawsze liczyć. 

W wideo z cyklu „WEŹ ZAPYTAJ” piosenkarka opowiada o pracy nad nowym albumem. Koncepcja artystyczna płyty wynika z potrzeby wydania czegoś innego i eksperymentalnego. Tematy jakie ją inspirują to mistycyzm i słowiańskość, które już wcześniej zaintrygowały artystkę na tyle, że postanowiła je zgłębić. 

Wokalistka zapytana o to, jak wygląda jej dzień, gdy nie ma zobowiązań zawodowych opowiedziała o opiece nad swoim ukochanym psem. Mówi też o swojej wieloletniej fascynacji egzotycznymi tkaninami, które kupuje głównie w Afryce. To właśnie z nich uszyte zostały stroje, w których występowała podczas swojej ostatniej trasy koncertowej z Goranem Bregovićem. 

W odpowiedzi na pytanie o przyjaźnie w polskim show-biznesie, artystka zdradziła, iż najbliższe relacje ma z Natalią Kukulską, Kubą Badachem i Igorem Herbutem, na których może liczyć w każdej sytuacji. 

Wspomniane wideo zostało opublikowane w aplikacji TIDAL i jest dostępne, tutaj.