Już wkrótce Chris Botti pojawi się w Polsce. Słynny muzyk wystąpi w pięciu miastach.

Chris Botti jest jednym z najbardziej docenianych instrumentalistów. Pierwszy sukces przyszedł w 2004 roku, zaraz po wydanym albumie „When I Fall In Love”, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Od tego momentu artysta wkradł się w łaski także odbiorców muzyki popowej. Wszystko przez to, że Botti nie zamyka się jedynie w jazzie, a twórczość, którą prezentuje, wykracza daleko poza jeden gatunek.


Fani Chrisa Bottiego, rozsiani po całym świecie, zapełniają wszystkie areny koncertowe. Popularność spowodowała, że albumy artysty sprzedają się w milionach egzemplarzy, a nazwisko trębacza można także zobaczyć na wielu albumach i składankach, jak również na wydawnictwach z muzyką filmową. 

Chris Botti współpracował z największymi gwiazdami na całym świecie. Do grona jego współpracowników należą między innymi Sting, Lady Gaga, Michael Bublé, Aretha Franklin, Paul Simon, Steven Tyler oraz Frank Sinatra.

Botti występował na największych scenach świata.

Nagrał dziewięć albumów, z czego na ostatnim, „Impressions”, znalazły się jego interpretacje przebojów innych artystów, m.in. Luisa Armstrong, Janis Joplin, Michaela Jacksona, Judy Garland. Wersje Bottiego na trąbkę utworów „What A Wonderful World”, „Summertime”, „You Are Not Alone” czy „Over the Rainbow” nabrały zupełnie nowego wymiaru. Album został doceniony zarówno przez fanów, jak i krytyków, czego efektem było zdobycie przez Chrisa Bottiego nagrody Grammy w 2013 roku w kategorii „Best Pop Instrumental Album”. Wcześniejvbył do tej statuetki nominowany aż czterokrotnie.

Chris Botti w trasie spędza 300 dni w roku.

Grał z wieloma topowymi orkiestrami w największych i najlepszych salach koncertowych świata, od Carnegie Hall i Hollywood Bowl do Sydney Opera House i Real Teatro di San Carlo we Włoszech.

Rozpiska koncertów w Polsce prezentuje się następująco:

  • 26.05.2019 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
  • 28 i 29.05 – Katowice, NOSPR, koncerty z Orkiestrą NOSPR
  • 30.05.2019 – Warszawa, Torwar
  • 31.05.2019 – Poznań, Sala Ziemi
  • 01.06.2019 – Sopot, Opera Leśna

Bilety do nabycia: www.bilety24.pl