Eurowizja jest festiwalem, który wzbudza wiele kontrowersji. Niektórzy uważają, że jest to konkurs kiczu, inni zauważają perełki wśród utworów. Według nas, bez wątpienia, jedną z takich perełek jest utwór “Soldi” Mahmooda. Jeszcze przed konkursem, artysta zaprezentował nową wersję swojego hitu. W nowej wersji pojawia się gościnnie Isaac Elliot.


Oryginalna wersja „Soldi” ma już podwójną platynową płytę we Włoszech oraz złoto w Szwajcarii. Teledysk obejrzano ponad 78 mln razy, a w serwisach cyfrowych kawałek może poszczycić się liczbą 55 mln streamów. Singiel trafił do zestawień Top 50 Viral w 28 krajach. Nowa wersja z gościnnym udziałem Elliota sprawi, że Mahmood podbije kolejne serca milionów słuchaczy na całym świecie.

Prócz tego, Mahmood może pochwalić się wydaniem pełnego albumu, który jest już dostępny w portalach streamingowych.


Jakby tego było mało… Po zajęciu drugiego miejsca w Eurowizji oraz zdobyciu nagrody dla najlepszego kompozytora, Mahmood podbija serwisy cyfrowe na całym świecie.

Mahmood pobił rekord jeśli chodzi o pozycję w zestawieniu Spotify Global Chart – trafił na miejsce 34., co jest najlepszym wynikiem wszech czasów spośród włoskich artystów. Wideo z jego eurowizyjnego występu ma ponad 6,2 mln wyświetleń. „Soldi” zgromadziło ponad 3,3 mln streamów w dwie doby, trafiając na 41. miejsce TOP 100 w Apple Music. Oficjalny klip obejrzano ponad 84 mln razy.