Łukasz REKS – wokalista, songwriter, absolwent wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Krystyny Stańko. Studiował w Conservatorium van Amsterdam w ramach programu Erasmus+. Brał udział w projekcie Mozaika – Impresje Adama Bałdycha, śpiewał w trójmiejskich chórze NoSaints oraz regularnie koncertuje z zespołem Tribute to Justin Timberlake.

“Stan Lękowy” to singiel zapowiadający debiutancką EPkę wokalisty, której premiera będzie w czerwcu 2019 roku.


Do nagrań zaproszeni zostali trójmiejscy muzycy: Mikołaj Basiukiewicz, Dominik Kisiel – instrumenty klawiszowe, Mateusz Jaremko – gitara, Michał Szumiejko – gitara basowa, Łukasz Łapiński – perkusja Agnieszka Brenzak, Magdalena Topolska, Dorota Theisebach – chórki. Płyta zawierać będzie pięć piosenek w języku polskim i angielskim, których autorem jest Łukasz Reks.

Jak mówi wokalista:

Moja muzyka to mieszanka indie popu, jazzu oraz soulu. Piosenki opowiadają o poszukiwaniu siebie, miłości, fascynacji czy doświadczaniu nowych rzeczy. Nie zabraknie tematów bardzo ludzkich takich jak tęsknota, kłamstwa, strach czy niepewność. Każda wprowadzi nas w swój unikatowy świat.

EPkę zwiastuje singiel “Stan Lękowy”, który od czasu premiery zbiera pochlebne recenzję słuchaczy. Piosenka zadaje pytanie: Czy warto udawać, żyć na pozór i pielęgnować w sobie „stan lękowy”, czy jednak lepiej zrezygnować z rzekomego bezpieczeństwa i spróbować wystawić się na coś nieznanego?