Na tę wiadomość od Jamiego Culluma czekaliśmy naprawdę długo. Od premiery ostatniej płyty muzyka, „Interlude”, minęło prawie pięć lat, a pierwsze informacje o kolejnym krążku pojawiły się już w 2017 roku. Od tamtej pory Jamie sukcesywnie zdradzał kolejne szczegóły, ale dopiero kilka dni temu poznaliśmy konkrety, które na pewno ucieszą fanów Brytyjczyka.

Jego ósmy w karierze album studyjny ukaże się bowiem już za miesiąc, 7 czerwca.

Płyta nosi tytuł „Taller” i ,jak zapowiada sam muzyk, jest jego najbardziej dojrzałym i intymnym dokonaniem artystycznym. Jest to też pierwsza w pełni autorska płyta Culluma, który do tej pory serwował nam mieszanki swoich własnych utworów i często zaskakujących interpretacji piosenek znanych z repertuaru innych artystów. Tym razem na podstawowej wersji albumu znajdziemy aż dziesięć oryginalnych utworów. Krążek w wersji deluxe zostanie wzbogacony o sześć kolejnych, z których tylko jeden („The Man”)
jest coverem (w oryginale wykonuje go zespół The Killers).

Płytę zapowiada tytułowy utwór „Taller”.


Pytany o inspiracje i proces twórczy Cullum odpowiada, że chciał przede wszystkim aby „Taller” był albumem osobistym i szczerym, dlatego każda z piosenek jest oparta na jego doświadczeniach i przemyśleniach.

Zapowiada się świetnie. Czy tak będzie przekonamy się w czerwcu, a już teraz można zamówić płytę w przedsprzedaży na oficjalnej stronie artysty.

Tracklista: 1. Taller // 2. Life Is Grey // 3. Mankind // 4. Usher // 5. The Age Of Anxiety // 6. For the Love // 7. Drink // 8. You Can’t Hide Away From Love // 9. Monster // 10. Endings Are Beginnings

Deluxe: 11. Love Is In The Picture // 12. Work Of Art // 13. The Man // 14. Good Luck With Your Dreams (Demo) // 15. Marlon Brando (Demo) // 16. Show Me The Magic