Joanna Kulig, utalentowana aktorka (laureatka m.in.
Europejskiej Nagrody Filmowej za główną rolę w nominowanej trzykrotnie do Oscara „Zimnej Wojnie” Pawła Pawlikowskiego) i piosenkarka zagra jedną z głównych ról w nowym serialu muzycznym Netflixa pt. „The Eddy”. Pierwsze dwa odcinki wyreżyseruje laureat Oscara Damien Chazelle (twórca „La La Land” i „Whiplash”), który będzie także jednym z producentów wykonawczych serialu.

„The Eddy” to ośmioodcinkowy dramat muzyczny realizowany we Francji. Akcja toczyć się będzie wokół jednego z paryskich klubów jazzowych. Serial opowiadać będzie o jego właścicielu, członkach grającego tam na stałe zespołu (m.in. Joannie Kulig) i otaczającym ich, tętniącym życiem mieście.

Joanna Kulig wcieli się w postać Mai, kobiety o niezwykłym głosie, borykającej się z uzależnieniem od alkoholu. Gdy śpiewa znajduje się w centrum uwagi, a oczy wszystkich są zwrócone na nią. Poza sceną czuje się zagubiona, niepewna kierunku, w którym zmierza jej życie. Nie pozostaje jej nic innego, jak dołączyć do zespołu pianisty jazzowego Elliota Udo (w tej roli Andre Holland), któremu od czasu do czasu partneruje, mimo że do tej pory opierała się podjęciu tej decyzji.