WROsound to, przeżywający swoją drugą młodość, wrocławski festiwal miejski. Przez lata realizował program, do którego (zgodnie z nazwą imprezy) zapraszano artystów odpowiedzialnych za to, jak brzmi Wrocław. Formułę po czasie rozszerzono o koncerty zagranicznych wykonawców, ale lokalny patriotyzm pozostał – co roku miano kuratora otrzymuje inna postać ze świata wrocławskiej muzyki (2017 – Marcin Cichy z duetu Skalpel, 2018 – muzycy z grupy EABS).

W 2018 roku festiwal przeszedł przełomową zmianę wizerunkową – zimę zamienił na lato, indoor na outdoor. 10. urodziny pod hasłem #backyard świętowaliśmy m.in. z zespołem EABS i PRO8L3M – scena plenerowa stanęła w niepozornym, ukrytym na tyłach Impart klimatycznym podwórku.

Tegoroczna edycja (14-15 czerwca) idzie o krok dalej, mierzy wyżej i wciąż ewoluuje.

Ze schowanego pośród garaży podwórka wychodzi odważnie na przód, wykreować nową – wypełnioną muzyką – przestrzeń. Niezmienna pozostaje ambicja do budowania imprezy, na której jest miejsce na polski rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty, wysmakowaną elektronikę czy songwriterów z setlistą pełną hitów. I przekonanie, że polski artysta w międzynarodowym towarzystwie bez kompleksów może zostać jednym z headlinerów.

W czerwcu we Wrocławiu zagrają: Michael Kiwanuka, Sokół + Goście, SOHN, ONUKA, Smif N Wessun, James Holden & The Animal Spirits, Alfa Mist oraz król.

Rolę tegorocznego kuratora pełni Maciek Szabatowski, dziennikarz Radio RAM.


14.06: Sokół + Goście (PL) // ONUKA (UKR) //Smif N Wessun (US) // Alfa Mist (UK)

15.06: Michael Kiwanuka (UK) // SOHN (UK) // James Holden & The Animal Spirits (UK) // król (PL)

Bilety: pierwsza, limitowana pula biletów trafi do sprzedaży 8 kwietnia o godz. 17:45: bilet jednodniowy (14.06): 99 PLN // bilet jednodniowy (15.06): 99 PLN // karnet dwudniowy (14-15.06.2019): 159 PLN