Siedem koncertowych wieczorów w krakowskim klubie ZetPeTe, mnóstwo muzycznych niespodzianek z całej Europy, dziesiątki niezwykłych aranżacji – OFF SCENA już po raz kolejny towarzyszy festiwalowi Mastercard OFF CAMERA. Czeka nas święto muzycznej różnorodności i niezapomniane emocje. Miłośników alternatywnych brzmień Festiwal zaprasza w dniach od 27 kwietnia do 3 maja.   

OFF SCENĘ – już 27.04 – otworzy ENDY YDEN – artysta przebojowy i nowoczesny, klasyczny i romantyczny. Tego wieczoru publiczność czeka również spotkanie z fenomenem rumuńskiej sceny elektronicznej – grupą GOLAN. 28.04 piosenkowo – elektronicznie przywita nas SABINA, po niej wystąpi prawdziwy łowca emocji, czyli londyński multiinstrumentalista BARBAROSSA, a na koniec oddamy się transowym rytmom najjaśniejszej polskiej grupy elektronicznej – JAAA! Kolejny dzień  – 29.04 – upłynie pod znakiem tańca, do którego jako pierwszy zaprosi projekt ŻAL. Po nim scenę przejmie MARCELINA kobieta z największym wskaźnikiem pozytywnej energii na polskiej scenie muzycznej. Na koniec przeniesiemy się na barwny dancefloor rodem z lat 80. za sprawą energetycznego wstępu szwajcarskiego artysty CRIMERA. Ostatni wieczór kwietnia – 30.04 – otworzy jeden z najciekawszych polskich artystów – SWIERNALIS, po którym zaprezentuje się londyński zespół NIGHT FLIGHT, łączący folk, indie i wysmakowany pop. Pierwszy dzień maja na OFF SCENIE to istne girls power! Wieczór rozpoczniemy słuchając łagodnego wokalu WERONIKA BOCZEK w smyczkowych aranżacjach, po niej scenę przejmie zachwycająca KASIA LINS, a jako ostatnia wystąpi irlandzka grupa WYVERN LINGO, którą tworzą trzy piękne i niesamowicie harmonijne kobiece głosy. Kolejny wieczór – 2.05 – to koncert zespołu VHS – do niedawna znanego pod nazwą Create. Tego dnia uczestników festiwalu czeka również premiera nowego projektu wokalisty zespołu Haus – MULIMBA.  Dzikość i surowość indie-popu, doskonały wokal i ogromna dawka energii – to na co można liczyć w jego wykonaniu. Ostatni wieczór  – 3.05 –  otworzy ROBERT CICHY, prezentując doskonałe połączenie country/folku/hip-hopu i wielu pokrewnych gatunków muzycznych. Muzyczny program 12. Mastercard OFF CAMERA zamknie koncert najsłynniejszej estońskiej grupy – EWERT AND THE TWO DRAGONS, na który zapraszamy wszystkich fanów ciepłych, pulsujących melodii i dobrej koncertowej zabawy.

Wstęp na koncerty jest darmowy! Wcześniej należy odebrać wejściówkę w Centrum Festiwalowym lub klubie ZetPeTe od godz. 19:00. 

Więcej informacji znajdziecie, tutaj.