Wojtek Mazolewski Quintet wraz z Urszula Dudziak jako gościem specjalnym, wystąpią ze specjalnym programem na pierwszej edycji We Out Here Festival – prestiżowego brytyjskiego festiwalu organizowanego przez legendarnego DJ Gillesa Petersona. Wojtek zagra także drugi koncert, z projektem, który przygotowuje wraz z brytyjską saksofonistką Tamar Collocutor.


Imponujący program festiwalu prezentuje najciekawszych artystów współczesnej muzyki improwizowanej i klubowej zagrają m.in. Gary Bartz, Sons of Kemet, Kokoroko, The Comet is Coming, Nubya Garcia, Joe Armon Jones, Zara McFarlane i Matthew Halsall. To wspaniała wiadomość, że wśród zaproszonych zespołów znaleźli się polscy artyści.

Festiwal odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia w Huntingdon w hrabstwie Cambridgeshire.

WMQ promuje wydany w 2018 roku album Polka Worldwide Deluxe Edition, który został uznany przez amerykański Downbeat Magazine za jedną z pięciu najlepszych płyt roku. Płyta weszła do polskiej dystrybucji w styczniu tego roku.


Muzykę z tego albumu a także z projektu poświęconego muzycy Krzysztofa Komedy usłyszy polska publiczność podczas pięciu  kwietniowych koncertów zespołu.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego wraz z liderem współtworzą: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok, Jakub Janicki.

Terminy koncertów:

  • 6.04 – Polka –  Bugsy’s Music Restaurante, Pszczyna
  • 7.04 – Komeda – Centrum Sztuki Mościce, Tarnów
  • 13.04 – Komeda – Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy, Warszawa
  • 14.04 – Polka – Aula Auris, Poznań
  • 15.04 – Komeda – Stary Klasztor, Wrocław