20 marca 2019 roku odbyła się premiera winylowej wersji albumu “Smack”, który nagrodzony został w tym roku Fryderykiem w kat. najlepsza płyta roku country/blues. Robert Cichy jako laureat tej kategorii otrzymał dwie statuetki – dla wykonawcy oraz za produkcję. Wersja analogowa albumu została wzbogacona o utwór „The sweetest”, który nagrany został tylko w oparciu wokal, gitarę dobro i banjo. Całość zmasterował Dj Eprom.

Robert Cichy – gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, który udzielił się na ponad 50 płytach polskich artystów (współpracował m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Grubsonem, Smolikiem).


Komponował dla Piotra Zioły, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi supportował Lennego Kravitz’a, N.E.R.D.’a, Jamiroquai’a). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech, na Mauritiusie.


W lutym 2019 roku wydał swoją pierwszą autorską płytę “SMACK”, nagrodzoną Fryderykiem – w kategorii “najlepszy album roku country/blues”. Album, który utrzymany jest w klimacie amerykańskiego południa z elementami mocnego czasem hip-hop’owego bitu i energetycznym brzmieniem gitar zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów, a Cichy nazwany został muzycznym szaleńcem umiejętnie mieszającym i spajającym różne style muzyczne.


Wszystkie teksty i muzyka są autorstwa Cichego, który nagrał także wszystkie instrumenty na płycie i jest również jej producentem. Nieco w ponad rok od premiery cd “Smack”, Cichy prezentuje wersję analogową albumu.

Vinyl możecie zakupić, m.in. tutaj.