Ikony brytyjskiej sceny pop-soulowej lat dziewięćdziesiątych powracają z pierwszym od niemal dekady, nowym albumem. „Blue Sky in Your Head” zostanie wydany 3 maja przez Polydor.

Singiel promujący płytę – „My Salvation” to spójny, przemyślany powrót do korzeni. Ćwierćwieku, które minęło od premiery debiutanckiej płyty Lighthouse Family niemal się na nim nie czuje, a jeśli już, to głównie za sprawą bardziej dojrzałego tekstu i aranżacji. Ich charakterystyczne, melodyjne brzmienie nie wypłowiało.

Z okazji 25-lecia istnienia duetu, do nowego albumu dołączona zostanie również kolekcja „Essentials”, w tym zremasterowane wersje wszystkich przebojów, takich jak „Lifted” i „Ocean Drive”. Płyta zostanie wydane również w formacie podwójnej kasety magnetofonowej.

Tunde Baiyewu i Paul Tucker będą promować nowe wydawnictwo podczas serii koncertów, które zakończą się 22 listopada 2019 w londyńskim Palladium.

„Mieliśmy problem ze spotkaniem się w studiu nagrań” – powiedział Paul. „Postanowiliśmy więc zagrać kilka koncertów, którymi chcieliśmy przypomnieć sobie, kim jesteśmy i co robimy. „Teraz, gdy Tunde i ja wchodzimy do studia, po prostu odpływamy – nigdy nie wiosłujemy!” – dodał.

Dotychczasową dyskografię Lighthouse Family zamyka, wydany w listopadzie 2001 roku, album „Whatever Gets You Through The Day”. Płytę promował singiel „(I Wish I Knew How it Would Be To Be) Free” – nowa wersja przeboju Niny Simone, w którą wplecione zostały elementy utworu „One”, z repertuaru U2. Płytę wyprodukowali Kevin Bacon i Jonathan Quarmby.

Tracklista:

CD 1: Blue Sky In Your Head

 1. Blue Sky In Your Head
 2. My Salvation
 3. Live Again
 4. The Long Goodbye
 5. Clouds
 6. Waterloo Street
 7. Put My Heart On You
 8. Light On
 9. Who’s Gonna Save Me Now?
 10. Super 8
 11. The Streetlights and the Rain
 12. Under Your Wings
 13. Immortal

CD 2: Essentials

 1. Ocean Drive
 2. Lifted
 3. High
 4. Raincloud
 5. Lost In Space
 6. Loving Every Minute
 7. (I Wish I Knew How It Would Feel To Be) Free / One
 8. Question Of Faith
 9. Goodbye Heartbreak
 10. Postcard From Heaven
 11. Ocean Drive (Acoustic)
 12. Lost In Space (Acoustic)