Nowojorski duet Paris Monster i międzynarodowe power trio Hang Em High wystąpią 27 kwietnia w Warszawie w ramach Before Eklektik Session. Zapowiedź tegorocznej odsłony festiwalu odbędzie się w odremontowanym kompleksie Wytwórni Wódek „Koneser” na warszawskiej Pradze.

Pierwsza pula biletów w cenie 20 zł już w sprzedaży. Po pięciu latach Eklektik Session powraca do Warszawy.

– W 2014 roku zagraliśmy w Fabryce Trzciny przy okazji Punkt Eklektik Session i wspólnej trasy koncertowej z Nilsem Petterem Molvaerem oraz norweskim festiwalem Punkt. Tym razem zapraszamy do przestrzeni Centrum Praskiego „Koneser” – nowoczesnej, ale z wyjątkową historią. ­– zapowiada Radek Bond Bednarz, dyrektor festiwalu. Koncertom towarzyszyć będzie inauguracja kolejnej serii fotografii z cyklu Eklektik Portraits autorstwa Grzegorza Gołębiowskiego. 

W ramach warszawskiej zapowiedzi tegorocznej odsłony Eklektik Session usłyszymy Paris Monster – odkrycie zeszłorocznej edycji festiwalu.  

PARIS MONSTER o nowojorski duet stworzony przez Josha Diona i Geoffa Kraly’ego.

Wydaje się, że pojęcie eklektyzmu zostało przez Amerykanów na nowo zinterpretowane, w swoich kompozycjach łączą mnóstwo stylistyk w nieprzewidywalnych konfiguracjach. Nie szczędzą dokładania warstwy dźwiękowego brudu do funku czy soulu, napędzając całość eksplodującym energią groove’em oraz nieszablonową elektroniką przy użyciu syntezatora modularnego. W uroczy sposób potrafią zagonić synth-pop do ‘garażu’ nadając przy tym dużo liryzmu, głównie za sprawą wyjątkowego wokalu Josha Diona. Amerykanie doskonale znają rodzimą tradycję, wiedzą, co to korzenny blues, lecz nie pokazują tego wprost. Wystarczy zapoznać się ze znakomitymi singlami „Ape”, „Hot Canyon Air” czy „Ain’t No Movin’ Me”, aby poczuć ożywczą moc nowojorskiego duetu. 

Skład Hang Em High premierowo zaprezentuje w Warszawie swój ostatni album pt. „Tres Testosterones”


HANG EM HIGH to międzynarodowe power trio, którego inicjatorem jest Bond, basista, producent, założyciel platformy artystycznej oraz festiwalu Eklektik Session. W Hang Em High korzysta głównie z basu dwu-strunowego, definiując niskie, low-rockowe brzmienie tria. Na bębnach oraz instrumentach pochodno-perkusyjnych gra Austriak Alfred Vogel, który oprócz projektów solowych Vogelperspektive współpracuje m.in. z Matsem Gustafssonem, Peterem Evansem, Kalle Kalimą oraz Peterem Madsenem. Na klarnetach wymykający się spoza standardowej klasyfikacji Lucien Dubuis ze Szwajcarii, obecny na scenie jazzowej i muzyki improwizowanej od wielu lat z ponad 20 albumami w dorobku, z udziałem Marc’a Ribot czy Barry Guya. Hang Em High współpracuje chętnie z innymi muzykami jak Ståle Storløkken (Elephant9, Supersilent) Guo Gan z Chin czy Fumie Hihara z Japonii. Trio nagrało trzy albumy Hang Em High (2013) Beef’n’Bottle (2015), Tres Testosterones (2017), które z powodzeniem prezentowali na całym świecie, od Europy przez Chiny, USA i Amerykę Płd.

Eklektik Session 2019 odbędzie się w dniach 4-6 października we Wrocławiu, tradycyjnie, w unikatowych lokalizacjach miasta.

Hasłami przewodnimi tegorocznej odsłony są pojęcia „Home & Identity” czyli „Domu i Tożsamości”. Program festiwalu ogłoszony zostanie podczas warszawskiej zapowiedzi na Pradze.

Eklektik Session to międzynarodowa platforma artystyczna oraz wyjątkowy festiwal, który zdążył wpisać się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych Wrocławia. Eklektik Session skutecznie zaciera granice stylistyczne, promuje oraz integruje środowiska twórcze, nawiązuje bliską współpracą z artystami, festiwalami oraz instytucjami z całego świata. Pomysłodawcą oraz dyrektorem artystycznym Eklektik Session jest Radek Bond Bednarz, wrocławski artysta, muzyk i producent; laureat Wrocławskiej Nagrody Muzycznej za nowatorstwo w tworzeniu muzycznego wydarzenia angażującego środowisko i publiczność w spotkanie z różnymi dziedzinami sztuki. Kolejne odsłony festiwalu podsumowuje jedyna w swoim rodzaju Eklektik Orchestra realizując wszystkie założenia platformy ES. Finałowy zespół co roku występuje w innym, niepowtarzalnym składzie, z udziałem gości festiwalu z pogranicza wielu stylistyk, reprezentujących odmienne kultury.

W dotychczasowych eklektycznych projektach Eklektik Orchestry udział wzięli m.in. Nils Petter Molvaer, Jan Bang, Erik Honore, Arve Henriksen, Sebastian Studnitzky, Josh Dion, Øyvind Hegg-Lunde, Samuel Rohrer, Eivind Aarset, Claudio Puntin, Loup Barrow, Nadishana, Mieko Miyazaki, Guo Gan, Ganesh Anandan, Erland Dahlen, Wu Wei, Tom Mays, Yonathan Levy oraz wielu innych wybitnych artystów z całego świata.  

Before Eklektik Session 2019
Warszawa, Centrum Praskie „Koneser” | 27.04.2019
Bilety Early Bird: 20 PLN 
via EMPIK, GOING, BILETYNA