John Newman, właściciel jednego z najbardziej charakterystycznych głosów we współczesnym popie, autor takich hitów jak „Love Me Again”, „Feel The Love” i „Blame”, powraca z nowym singlem „Feelings”!

John Newman napisał „Feelings” wspólnie ze szwedzkim kolektywem BLNK, odpowiedzialnym za takie hity jak „Paris” Chainsmokers czy „Sexual” NEIKED. Za produkcję odpowiadają John oraz coraz bardziej popularny producent pochodzący ze Szwecji, Jarly, producent m.in. „Lullaby” i „Came Here For Love” Sigali. Piosenki Johna Newmana łącznie mają w serwisach streamingowych ponad 2 miliardy streamów, a gdy do dorobku dodamy gościnne występy u innych wykonawców, liczba ta przekracza 4,5 miliarda.

Po wydaniu „Revolve” w 2015 roku, następcy platynowego „Tribute”, John zrobił krótką przerwę na podratowanie zdrowia, jak również na zastanowienie się, co chce powiedzieć i jak to zrobić. „Revolve” w dużej mierze było nagrywane w Los Angeles, gdzie Newman spędził dużo czasu. Artysta dał niezapomniany występ na Coachelli, gdzie wspólnie z Calvinem Harrisem i Rihanną wykonał swój hit „Blame”. Muzyk szybko jednak poczuł, że jego serce i dusza należą do Wielkiej Brytanii, dlatego wrócił do ojczyzny, zamieszkał na wsi w Kent i tam zaczął pisać utwory na nową płytę.

To dzięki „Love Me Again” i debiutanckiemu albumowi „Tribute” świat usłyszał o młodym talencie z Yorkshire. „Blame”, przebój Newmana z drugiej płyty, sprzedał się w nakładzie ponad 4 mln egzemplarzy i zapewnił artyście trzeci numer jeden w Wielkiej Brytanii, po wspomnianym wcześniej „Love Me Again” i „Feel The Love” z Rudimental. Do tej pory John Newman sprzedał na całym świecie 6 mln egzemplarzy singli na całym świecie.

John znalazł również czas, by pojawić się gościnnie w utworze Sigali u boku legendy funku – Nile’a Rodgersa. Mowa o utworze „Give Me Your Love”. Newman jest również rozchwytywanym songwriterem – tworzył piosenki dla takich artystów jak Paloma Faith, Kungs, Jacob Banks i wielu innych.