Po prawie 40 latach od stworzenia została odnaleziona kaseta z utworami demo Basi Trzetrzelewskiej! Na taśmę natknął się przyjaciel artystki – Warne Livesey, który skontaktował się z Dannym Whitem – wieloletnim partnerem muzycznym Basi.

Nagrania pochodzą z 1981 roku, czyli czasu, kiedy Basia dopiero co przyjechała do Anglii. Jednym z pierwszych muzycznych kroków na brytyjskiej scenie, była odpowiedź na ogłoszenie, znalezione w gazecie „Melody Maker”. Anons treści: „zespół szuka piosenkarza” został zamieszczony przez Danny’ego i Warne’a. Przepustką do właściwego przesłuchania miało być dostarczenie demo. Basia nie będąc w posiadaniu ciekawego materiału, postanowiła nagrać naprędce kilka utworów w studio. Padło na Wave Studio, należące do legendarnego basisty jazzowego, Petera Inda. Producentem muzycznym w tym studio był nie kto inny tylko Warne Livesey. W rezultacie sesji nagraniowej White wraz z Liveseyem zaprosili Basię, by dołączyła do ich zespołu, który nazywał się Bronze.

Dwa odnalezione utwory to: „I Try” autorstwa Tomasa Bofilliego oraz „Clouds” oryginalnie wykonywane przez Chakę Khan a przygotowane przez Nickolasa Ashforda i Valerie Simpson. Gdybyśmy chcieli porównywać wczesne osiągnięcia Basi, do jej współczesnych nagrań, wypadły, mówiąc otwarcie: rewelacyjnie!