Marcelina Gawron – wychowanka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Gdańsku. Absolwentka klasy kontrabasu Szkoły Muzycznej II stopnia w Tarnowie! Przez ostatnie lata brała udział w wielu muzycznych projektach. 

Płyta „Notes Of Life” jest wynikiem kilkuletnich poszukiwań. Każdy z utworów jest osobnym wspomnieniem bądź „notatką” z życia i przemyśleń artystki. 

Na bazie wyszukanych harmonii oraz śmiałych pomysłów rytmicznych Marcelina głosem oddaje kolejne stany emocjonalne. Niejednokrotnie traktuje głos instrumentalnie, wchodząc w dialog z pozostałymi instrumentami, czasem w minimalistycznych lub odważnych pomysłach aranżacyjnych. 


Wokalistce towarzyszą tacy artyści jak: Robert Majewski – trąbka, flugelhorn // Adam Jarzmik – fortepian, aranżacje // Michał Barański – kontrabas //Piotr Budniak – perkusja

Dzięki tym muzykom, Marcelina pozwoliła sobie na swobodną i kreatwną podróż do własnej, subtelnej przestrzeni dźwięków. 

  • Robert Majewski – swoją kompetencją muzyczną sprawia, że dźwięki dają poczucie spokoju.
  • Adam Jarzmik – chętnie zanurza się w kreowaniu intymnych historii, ale ceni również poczucie jedności zespołu, które oddają pomysły aranżacyjne.
  • Michał Barański – eksploruje zagadnienia rytmu nie zaniedbując brzmienia i liryzmu.
  • Piotr Budniak – kolorysta doskonale dopełniający całość.


Album wydany nakładem SJ Records, zawiera kompilację dziewięciu autorskich utworów artystki. Wydaniu płyty towarzyszył koncert premierowy, który odbył się 23 lutego 2019 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Album możecie zakupić, tutaj.