“Songs About Time” to kolejny album pianisty i kompozytora, który zawiera elementy ambientu, modern-classic, minimalizmu, elektroniki, a także skandynawskiego jazzu. Są to utwory nastrojowe, nacechowane spokojem i dystansem, a jednocześnie trudne w zdefiniowaniu, poruszające się na wielu płaszczyznach i umykające jednoznacznemu zaszufladkowaniu. W muzyce Sebastiana można usłyszeć echa twórczości takich gwiazd jak Johann Johannsson, Olafur Arnalds czy Max Richter. Polak, zamieszkały od wielu lat w Danii, jest pod silnym wpływem zarówno kultury słowiańskiej jak i skandynawskiej, które ukształtowały go jako artystę.

„Ten album jest dla mnie szczególny – poświęciłem mu bardzo dużo czasu i zawiera elementy oraz emocje, które są dla mnie najważniejsze – przestrzeń, spokój, nastrojowość, szacunek dla brzmienia – i przede wszystkim czasu. Muzyka jest opowieścią o moim stosunku do niego – o jego ulotności, niemocy zatrzymania się, niepokoju związanym z jego upływaniem, który dotyczy nas wszystkich – mniej lub bardziej. Kompozycje zostały napisane w rożnych okolicznościach i miejscach – w Warszawie, Kopenhadze oraz Los Angeles, w 2017 i 2018 r.” – mówi Sebastian

Nowe kompozycje powstawały w Kopenhadze, Warszawie i Los Angeles. Materiał na płytę został zarejestrowany w duńskim studiu nagrań DKDM Studio 3 z udziałem Sebastiana, polskiego kwartetu smyczkowego NeoQuartet oraz polsko-szwedzkiego duetu wokalnego The Art of Escapism. Za produkcję i miks krążka odpowiedzialna jest Weronika Wierzba oraz sam artysta, a za mastering Mikkel Gemzøe. Szatę graficzną albumu wykonała Matylda Mazur.

Sebastian jest absolwentem the Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Ma na koncie współpracę z wieloma artystami, między innymi z Janem A.P. Kaczmarkiem, Grzechem Piotrowskim, Stanisławem Słowińskim, Mortenem Lundem, Joel’em Illerhagem, Budapest Art Orchestra, NeoQuartet czy The Art of Escapism. Występował wielokrotnie na festiwalach w kraju i za granicą z własnymi projektami. Wydał do tej pory 5 autorskich albumów – „Between the Dusk of a Summer Night”, „Norn” oraz serię solowych albumów „Piano Works”. Jest bardzo aktywny na scenie skandynawskiej oraz polskiej.

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.