Po ponad 3 latach od wydania „Roots”, Hubert Tas wraca ze swoim kolejnym solowym wydawnictwem. Album „Unfinished /未了” to piąty długogrający materiał, który wzbogacił katalog muzyczny tego doświadczonego i cenionego producenta oraz DJ-a.

Na najnowszym krążku znalazło się aż 21 kompozycji, podzielonych na kilka bloków tematycznych, które momentami w swojej formie przypominają mix dj-ski. Taka mnogość materiału jest rezultatem chęci podsumowania przez artystę kilkunastoletniej przygody z muzyką. Brzmieniowa różnorodność, która cechuje „Unfinished / 未了”, z pewnością zadowoli więc świadomych i poszukujących słuchaczy. Na albumie nie zabraknie na pewno nieco prostszych podkładów około-hip-hopowych, opartych ociepłe, jazzujące sample. Ponadto na nowym krążku usłyszymy również echa takich gatunków, jak soul, trip-hop i downtempo, a nawet nieco szybszych funkowych rytmów, opartych o breaki i skrecze.

Warto zaznaczyć, że materiał zawarty na płycie powstawał nie tylko w Polsce, ale i na Tajwanie, miejscu, które Hubert regularnie odwiedza w ostatnich latach. Nie jest to bez znaczenia, bowiem wydawnictwodzięki temu zyskało wiele orientalnych akcentów i kojarzonych z Azją brzmień. Choć na albumiezabrakło warstwy wokalnej (wszystkie kompozycje są instrumentalne), to znalazło się na nim pokaźnegrono zaproszonych gości, wśród których warto wymienić chociażby Marka Pędziwiatra (EABS, Night Marks), Kubę Płużka, Tomka Nowaka czy zagranicznych Shingo Sekiguchiego i LINION-a.


„Unfinished / 未了” jest dostępne w formie fizycznej na CD oraz cyfrowej na wszelkich platformach streamujących muzykę.

Dystrybucję płyty na terenie Polski prowadzi sklep muzyczny Trzaski.pl.