Wiosna puka do drzwi – pora obudzić się z zimowego snu. Kraków Live Festival wraca w 2019 roku w dniach 16-17 sierpnia. Znamy pierwszych zagranicznych artystów festiwalu. Na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego wystąpią Post Malone, Macklemore, DJ Snake oraz Years & Years.


Pierwszy headliner Kraków Live Festival 2019 to obecnie jedno z największych nazwisk w muzyce popularnej i jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów komercyjnych ostatnich lat. Post Malone, 23-letni raper i wokalista, urodził się w Syracuse, w stanie Nowy Jork, ale wkrótce przeprowadził się z rodziną do Teksasu. Jego ojciec był DJ-em i to prawdopodobnie właśnie jemu artysta zawdzięcza szerokie horyzonty muzyczne. Od 2016 roku i wydania debiutanckiego albumu „Stoney”, Post Malone zagłębia się w rap, rock, trap, a nawet country. Chociaż połączenie tych gatunków dla wielu mogłoby być karkołomnym zadaniem, on poradził sobie zaskakująco dobrze. Wydany w ubiegłym roku album „Beerbongs & Bentleys” w wielu krajach znalazł się na pierwszych miejscach list sprzedaży, przynosząc mu między innymi 4 nominacje do nagród Grammy. Równie dobrze poradziły sobie single. Kawałki „Rockstar” i „Psycho” wspięły się na szczyt amerykańskiej listy przebojów. Na tym jednak nie koniec złotej passy artysty. Jednym z największych przebojów ubiegłego roku stała się piosenka nagrana poza albumem studyjnym. Mowa o „Sunflower”, czyli hicie ze ścieżki dźwiękowej do oskarowej animacji „Spider-Man Uniwersum”. Natomiast w lutym Post Malone był drugim najbardziej streamowanym artystą na świecie według serwisu Spotify!


Bez względu na to, czy nagrywa jako artysta solowy, w duecie z Ryanem Lewisem czy gościnnie u innych artystów, od kilkunastu lat twórczość Macklemore’a robi zamieszanie na listach przebojów. Amerykański raper oficjalnie zadebiutował w 2005 roku albumem „The Language of My World”. Rok później poznał Ryana Lewisa. Ich przyjaźń i wspólne inspiracje muzyczne zaowocowały współpracą, która do tej pory przyniosła dwa albumy – „The Heist” i „This Unruly Mess I’ve Made” oraz takimi kawałkami jak „Can’t Hold Us” czy „Thrift Shop”, przez wielu uznawanymi za jedne z największych przebojów tej dekady. W 2017 roku fani doczekali się jego drugiego solowego albumu „Gemini”, na którym wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Offset, Kesha oraz Skylar Grey i Lil Yachty. Natomiast w ubiegłym roku ponownie pojawił się na ustach milionów słuchaczy między innymi za sprawą współpracy z formacją Rudimental w hicie „These Days”.

BILETY

EARLY BIRD TICKETS w sprzedaży od 1.03, godz. 10:00 do 14.03 (lub do wyczerpania puli biletów)

Karnet 2 DNI – 369 PLN
Karnet 2 DNI + pole namiotowe – 429 PLN

REGULAR TICKETS w sprzedaży od 15.03 do 6.08 (lub do wyczerpania puli biletów)

Karnet 2 DNI – 399 PLN
Karnet 2 DNI + pole namiotowe – 459 PLN
Bilet jednodniowy – 249 PLN

FINAL CALL TICKETS w sprzedaży od 7.08 do wyczerpania puli biletów

Karnet 2 DNI – 419 PLN
Karnet 2 DNI + pole namiotowe – 479 PLN
Bilet jednodniowy – 269 PLN

Bilety dla dzieci od 3. do 10. roku życia – 50% ceny
Bilety dla dzieci do 3. roku życia – udział bezpłatny

Bilety dostępne na www.altersklep.pl lub www.ebilet.pl