Miło nam poinformować, że jako support przed koncertami Ólafura Arnaldsa w Warszawie (21.02. Torwar) i Poznaniu (22.02 Sala Ziemi MTP) wystąpi znakomita Hania Rani.

Hania Rani to pianistka i kompozytorka, która dzieli życie pomiędzy Warszawę, gdzie mieszka oraz Berlin, w którym studiuje i często pracuje. Współracowała z takmi artystami jak Christian Löffler, Hior Chronik, Domowe Melodie, czy Misia Furtak. Z Dobrawą Czocher nagrała album „Biała Flaga”  – intrygujący zbiór interpretacji kompozycji Grzegorza Ciechowskiego i grupy Republika, w klasycznych aranżacjach. Na co dzień występuje też w duecie Tęskno, z którym wydała świetnie przyjęty krążek „ Mi”, nominowany do Fryderyków w kategorii „Debiut Roku”.


Rani występowała na scenie Filharmonii Narrodowej, berlińskiego Funkhaus czy w sławnym The Roundhouse w Londonie, a także na festiwalach Open’er, Spring Break czy Eurosonic. Swą solową karierę związała z prestiżową oficyną Gondwana Records, dla której nagrała krążek „Esja”. Płyta ukaże się w kwietniu, a zapowiada ją piękny singiel „Glass”. Album powstawał w warszawskim mieszkaniu Hani, a także w studio islandzkiego przyjaciela artystki – Bergura Þórissona w Reykjaviku. Także jego tytuł budzi nordyckie skojarzenia – Esja  to nazwa łańcucha górskiego na Islandii. Recital Hani Rani będzie wspaniałym wprowadzeniem do koncertu Ólafura Arnaldsa i jego zespołu.


Przypominamy, że Islandczyk, zdobywca nagrody filmowej BAFTA (za muzykę do serialu „Broadchurch”), wraz z kwartetem smyczkowym i perkusistą zagrają w Polsce już w przyszłym tygodniu: 21 lutego w Warszawie (Torwar) i dzień później w Poznaniu (Sala Ziemi MTP). Artystę gościmy w ramach światowej trasy koncertowej promującej jego nowy album „re:member”. 

Ostatnia pula biletów na oba koncerty jest jeszcze w sprzedaży na Biletomat.pl, Ticketmaster.pl, Eventim.pl oraz w sieci EMPiK.