Niemożliwe znów stało się realne! Spektakularny projekt „PIANO.PL” z udziałem kilkunastu wybitnych pianistów powraca w pełnej wersji na koncertach w Warszawie i Poznaniu. Jesteśmy właśnie po warszawskim koncercie.

Za koncert i płytę “PIANO.PL”Dorota Miśkiewicz została nominowana do nagrody Fryderyk w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Artysta Roku, nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki, zwyciężyła też w plebiscycie Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach Jazzowe Wydarzenie Roku, Album Roku oraz Wokalistka Roku.

PIANO.PL jest hołdem złożonym polskiej pianistyce. Jak zauważa Dorota Miśkiewicz, fortepian to polska specjalność, a spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym. Jako że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla ona nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i… improwizatorem! 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.

[flickr_set id=”72157706577201434″]