Michał Martyniuk jest pianistą, klawiszowcem, kompozytorem i aranżerem. Ukończył studia o kierunku jazzowym, uzyskując dyplom Jazz Performance na Uniwersytecie w Auckland. Zdobył silną pozycję w branży muzycznej dzięki wyjątkowemu podejściu do kompozycji oraz sposobu wykonywania muzyki na żywo. Co więcej, reprezentuje kolejne pokolenie muzyków, którzy chcą zbudować coś ekscytującego, odzwierciedlającego tradycję kreatywności i współpracy.

Od lat jest obecny na nowozelandzkiej scenie muzycznej. Współpracował z wieloma znanymi artystami w Australii i Nowej Zelandii, jak John Patitucci, Randy Brecker, Francisco Mela, Tama Waipara, Lewis McCallum, oraz grupami muzycznymi Sola Rosa czy Batucada Sound Machine. Od 2014 jest stałym członkiem bandu saksofonisty Nathana Hainesa.

Michał ma na swoim koncie szereg udanych występów na festiwalach. Koncertował w ramach Java Jazz 2017 oraz podczas festiwalu Jazz Bez na Ukrainie, na którym zagrał razem z Jakubem Skowrońskim.


W tym roku Michał ponownie pojawi się na festiwalu Java Jazz.

Pianista wystąpi na jednej scenie z takimi artystami jak: Toto, H.E.R., JMSN, R+R=NOW. Cała rozpiska artystów znajduje się tutaj. Festiwal trwać będzie w dniach 1-3 marca.