Po ponad 3 latach od wydania „Roots”, Hubert Tas wraca ze swoim kolejnym solowym wydawnictwem. Zapowiadany na 16 lutego album „Unfinished / 未了” będzie piątym długogrającym materiałem, który wzbogaci katalog muzyczny tego doświadczonego i cenionego producenta oraz DJ-a.


Na najnowszym krążku znajdzie się aż 21 kompozycji, podzielonych na kilka bloków tematycznych, które momentami w swojej formie będą przypominały mix dj-ski. Taka mnogość materiału jest rezultatem chęci podsumowania przez Huberta kilkunastoletniej przygody z muzyką oraz wyeksponowania brzmień, które miały na niego wymierny wpływ podczas jego drogi artystycznej.

Jakiej zawartości dźwiękowej możemy się spodziewać po „Unfinished / 未了”?

Początkowym zamiarem było stworzenie spójnej gatunkowo płyty, jednak w trakcie prac nad materiałem pomysł Tasa mocno ewoluował. Efektem jest więc brzmieniowa różnorodność, która z pewnością zadowoli świadomych i poszukujących słuchaczy. Na albumie nie zabraknie na pewno – nawiązujących do złotego okresu lat 90. w kulturze hip-hop – nieco prostszych podkładów około-hip-hopowych, opartych o ciepłe, jazzujące sample. Ponadto na nowym krążku usłyszymy również echa takich gatunków, jak soul, trip-hop i downtempo, nie zabraknie także nieco szybszych funkowych rytmów opartych o breaki i skrecze.

Warto zaznaczyć, że materiał zawarty na płycie powstawał nie tylko w Polsce, ale i na Tajwanie, miejscu, które Hubert regularnie odwiedza w ostatnich latach. Nie jest to bez znaczenia, bowiem wydawnictwo dzięki temu zyskało wiele orientalnych akcentów i kojarzonych z Azją brzmień. Choć na albumie zabraknie warstwy wokalnej (wszystkie kompozycje są instrumentalne), to w wielu produkcjach będzie można usłyszeć innych muzyków, którzy ubarwili całość swoimi instrumentami.

„Unfinished / 未了” będzie dostępne w formie fizycznej na CD oraz cyfrowej na wszelkich platformach streamujących muzykę.

Pre-order płyty dostępny na stronie: www.trzaski.pl