Nowy album Vangelisa ukazał się 25 stycznia 2019, a jego wydawcą jest Decca Records. Wydawnictwo to kolekcja 11 utworów na fortepian, nagranych w unikatowym i niepowtarzalnym stylu artysty.

„Nocturne: The Piano Album” to pierwsze wydawnictwo Vangelisa od dwóch lat, zawierające w większości nowy materiał. Kompozycje – jak wskazuje tytuł – są inspirowane porą nocną. Wśród premierowych utworów znajdują się takie kompozycje jak „Nocturnal Promenade”, która otwiera album i jest pierwszym singlem, a także „Through the Night Mist”, „Sweet Nostalgia” i „Lonesome”. Pełna tracklista poniżej.

Muzyka Vangelisa często łączy się z tematyką naukową, historyczną a także poszerzania wiedzy o wszechświecie. Oprócz ścieżki dźwiękowej do „Rydwanów Ognia”, za którą otrzymał Oscara, Vangelis skomponował również muzykę do takich filmów jak „Blade Runner”, „Antarctica”, „1492: Wyprawa do raju”, czy „Aleksander”. Stworzył także symfonię chóralną „Mythodea” dla NASA jako ilustrację muzyczną misji na Marsa w 2001 roku (tak zwanej „2001 Mars Odyssey”). Jego muzykę wykorzystano również w serialu dokumentalnym „Kosmos” Carla Sagana.

Inspiracją dla jego albumu „Rosetta” z 2016 roku była nosząca tę samą nazwę sonda kosmiczna Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), której zadaniem było wejście na orbitę komety.

Vangelis wciąż potrafi komponować pasjonującą muzykę, która porusza zmysły słuchaczy. Odzwierciedlają to miliony sprzedanych płyt. Według artysty muzyka ma inspirować, uzdrawiać i budować ludzkość. „Nocturne: The Piano Album” pozwala słuchaczom na chwilę wyciszenia i ponownego połączenia się z otaczającym światem.

Album można zakupić, m.in. tutaj.