Singiel „Time” jest pierwszą zapowiedzią nowego materiału, którego premiera planowana jest na początek przyszłego roku. Oprócz eterycznych wokali Kari, można w niej wysłyszeć dźwięki prawdziwej harfy, przesterowanych gitar, ksylofonu a nawet gongi. Wszystko to spaja elektroniczny beat w refrenie piosenki. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są: K.r.o.s.s. (Kyle Ross), Thomas Trueman oraz Ryan Carins, z którymi artystka współpracuje od kilku lat. Piosenka powstała w studio w Londynie latem zeszłego roku.


KARI (Karolina Bis) to polska wokalistka i kompozytorka. Jej twórczość od zawsze przywodzi skojarzenia z takimi artystami jak Bjork, Agnes Obel, Fever Rey, Sigur Ros, JFDR czy Sylvan Esso. Jej bardzo pozytywnie przyjęty debiut został ogłoszony przez dziennikarzy jako przełom na polskiej scenie alternatywnej.Po studiach na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie pracuje nad swoim czwartym albumem studyjnym.

„Time” to piosenka, którą napisałam w czasie bardzo trudnego rozstania. Opisuję w niej momenty niemocy nawiązania dialogu z samą sobą oraz czas ogromnych zmian w moim życiu.
Tak jak mówią słowa refrenu: “Give me more time, then I’ll know. Give me more time. My heart is slow.” jedynym rozwiązaniem, które wydawało się słuszne, było przyzwolenie na to żeby czas zweryfikował prawdę.
Kiedy śpiewam “I can hear a cloud of voices” mam właśnie na myśli to zamieszanie w głowie. Często jednak odkrywam, że pomimo chaosu, który często odczuwamy w takich sytuacjach, tak naprawdę dokładnie zdajemy sobie sprawę, co jest wlaściwą decyzją. Przyjaciel powiedział mi kiedyś “If you don’t know, the answer is probably a ‘No’”. Miał w tym dużo racji.

Klip do utworu wyreżyserował Mikołaj Sadowski. Dzięki połączonym siłom Dobro Films, Lunaparku oraz Studia Bites powstał bardzo spójny oraz intymny obraz, który stanowi wizualną metaforę odnajdywania własnego głosu, powracania do korzeni i wewnętrznej przemiany.

Kari w swoim dorobku ma trzy autorskie płyty “Daddy Says I’m Special” (2011) i “Wounds And Bruises”(2013) oraz „I Am Fine” (2017) (wytwórnia NEXTPOP).Na swoim koncie ma także wielokrotną obecność na playliście BBC Introducing, nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku, nagrodę magazynu HIRO 2012, nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Songwriterów.

Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Free Form Festival, Good Fest, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych, występując także w większości muzycznych klubów w Polsce.

Singiel „The One” z albumu „Wounds And Bruises”, wszedł na playlistę BBC Radio 1 i zebrał bardzo dobre recenzje od brytyjskich dziennikarzy. Zaowocowało to występem KARI na BBC RADIO’s BIG WEEKEND. Płytę promował singiel „Hurry Up”, który ma już ponad 1,6 mln wyświetleń na YouTube. Jej singiel „Sirens” z albumu „I am Fine” zdobył II miejsce w plebiscycie radia Chilli ZET na Najbardziej Chilloutowy Utwór 2017 roku.