Nie zmierzysz jej żadną miarą i nie przypiszesz do żadnej kategorii, ale spotkasz ją za to w Szczecinie – jej wysokość Erykah Badu.

Już 25 marca o godzinie 20:00, w hali Netto Arena da ekskluzywny koncert w ramach festiwalu Szczecin Jazz. Bilety dostępne są tutaj.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że będzie to arcyciekawe, muzyczne wydarzenie tego roku.


Erykah Badu, a w sumie Erica Wright, pochodzi z Dallas w Teksasie. Wszechstronna wokalistka, producentka, aktywistka i jak sama siebie nazywa przede wszystkim matka, jest rozchwytywaną, koncertującą artystką, której ogromny rozgłos przyniósł pierwszy album pn. „Baduizm”. Krążek pokrył się pięciokrotną platyną, sprzedał w ponad trzech milionach egzemplarzy, zdobył dwie nagrody Grammy i zrobił z Erykah Badu światową gwiazdę.


Przyjeżdża na zaproszenie polskiego saksofonisty i producenta Sylwestra Ostrowskiego oraz amerykańskiego trębacza, laureata nagrody Grammy Keyona Harrolda, aby dać jedno, jedyne show razem z ich zespołem Culture Revolution.

Artystka jest autorką takich hitów jak „Love Of My Life”, „On & On” czy „Next Lifetime”. Ma na swoim koncie 6 solowych albumów, wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest również cenioną aktorką. Zagrała w filmach „Blues Brothers 2000”, „The Cider House Rules” i „House of D”.  Świetnie radzi sobie również w bussinesie, prowadząc wytwórnię płytową Control FreaQ Records, która m.in. pomaga młodym artystom w rozwoju kariery zawodowej oraz klub Black Forest Theater (Dallas, USA), w którym organizuje wydarzenia muzyczne i charytatywne.

Ma na swoim koncie udaną współpracę z wieloma znakomitymi artystami, jak Macy Grey, Chaka Khan, Outcast, The Roots, D’Angelo, Common, Guru, Mos Def, Jill Scott. A od kilku lat współpracuje z artystami związanymi z Culture Revolution, trębaczem Keyonem Harroldem i raperem Pharoahe Monchem.


Culture Revolution to projekt utworzony przez szczecińskiego saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego i amerykańskiego trębacza Keyona Harrolda. Artyści przyjaźnią się już od kilkunastu lat a poznali się w Szczecinie, przy okazji legendarnego konkursu dla jazzmanów Zmagania Jazzowe. Po wielu latach znajomości, muzycy postanowili założyć wspólny zespół, aby dawać koncerty zarówno na najbardziej prestiżowych imprezach w Polsce jak Targi Muzyczne Co Jest Grane 24, Szczecin Jazz, Jazz nad Odrą, czy wystąpić w najsłynniejszym klubie jazzowym świata Blue Note Jazz Club NY, USA. Wydali również swój wspólny album pn. „Culture Revolution vol.1 – When You Are Here”w nagraniu którego udział wzięli, legenda amerykańskiego rapu Pharoahe Monch, znakomity wokalista Jermaine Holmes i gwiazda polskiego soulu Paulina Przybysz. 

Erykah Badu performing with Culture Revolution
Opening act: Culture Revolution with guests
Szczecin, Netto Arena | 25 marca (poniedziałek), 2019 godz. 20:00

Bilety w cenie od 99 zł – 860 zł do nabycia tutaj.

Producent: Szczecińska Agencja Artystyczna